Nowy numer 08/2024 Archiwum

Film, który zmienił niejedno życie

Filmowy Ruch Ewangelizacyjny pokaże "The Human Experience" - "Wszystko o człowieku" wytwórni "Grassroots Films".

Ten piękny film, obsypany ponad 30 nagrodami na wielu festiwalach, widziały już miliony ludzi na całym świecie, a wśród nich dziesiątki tysięcy Polaków.

Bielszczanie mogli go zobaczyć pierwszy raz w 2010 roku, w ramach Tygodnia z Ewangelią. Przyciągnął wtedy prawdziwe tłumy widzów do kościoła św. Maksymiliana w Aleksandrowicach. Wszyscy, którzy wtedy tego obrazu nie mogli zobaczyć, teraz mają kolejną szansę! Znowu zagości w Bielsku-Białej.

Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na kolejne spotkanie z dobrym filmem do pallotyńskiego kościoła św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej (obok Szpitala Wojewódzkiego). Projekcja na dużym ekranie odbędzie się - nie jak bywało dotychczas w ostatnią sobotę - ale w niedzielę, 18 maja około godz. 19.00 (po wieczornej Mszy św. o 18.00).

"The Human Experience" - "Wszystko o człowieku", to historia grupy przyjaciół, udających się w podróż, która na zawsze odmieni ich życie. Bohaterowie - Jeff i Michael - rozpoczynają poszukiwania odpowiedzi na pytania : "Po co żyję?", "Kim jest człowiek?" "Dlaczego istnieje cierpienie?".

Wyruszają najpierw do środowisk bezdomnych w slumsach Nowym Jorku. Podczas wielu godzin rozmów i wspólnie spędzonych dni na ulicach, doznają niezwykłego ciepła i życzliwości od ludzi, dla których właśnie ulica jest jedynym domem.

Po tych doświadczeniach udają się do Peru, spotykając się z jego mieszkańcami. Wreszcie trafiają do Afryki, gdzie pracują z chorymi na AIDS i dziećmi ulicy.

Ich życiowa wyprawa, spotkania z ludźmi, wymiana doświadczeń, ale przede wszystkim podróż do własnego wnętrza powoduje, że film porusza serca i umysły tysięcy widzów na całym świecie. Pokazuje, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych. Z wiarą można pokonać wszelkie losowe przeciwności i problemy.

Budującym treściom towarzyszą przepiękne zdjęcia twórców z wytwórni "Grassroots Films".

Gościem bielskiego spotkania będzie Łukasz Perkowski, który zajmuje się promocją pokazów filmu "The Human Experience" w Polsce.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

WSZYSTKO O CZŁOWIEKU - The Human Experience
PoloniaExperience

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy