Nowy numer 39/2023 Archiwum

Dla dzieci z zespołem Downa

Z okazji 5. rocznicy swojego istnienia Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Wielkie Serce" zaprasza na jubileuszowy koncert, który odbędzie się w sobotę 10 maja o 19.00 w kościele św. Józefa na Złotych Łanach.

Koncert swoim patronatem objął bp Roman Pindel. Wystąpi chór ATH pod dyrekcją Jana Borowskiego, ostatnio nominowany do prestiżowej muzycznej nagrody Fryderyk, a także wyróżniony przez cenione we Francji muzyczne czasopismo za płytę z muzyką religijną „Missa de Maria Magdala” Pawła Łukaszewskiego. Na organach zagra Paweł Seligman.

Wraz z chórzystami wystąpią Violetta Rak - mezzosopran, Paweł Seligman - organy, a poprowadzi koncert Ewa Batycka.

W programie utwory m.in. Jerzego Fryderyka Haendla, Cesara Francka, Louisa Vierne'a, Giedriusa Svilainisa, Eriksa Esenvaldsa, Jana Ruttera, Javiera Busto.

- Serdecznie zapraszamy na to nasze pierwsze jubileuszowe świętowanie, poprzez które chcemy podziękować Panu Bogu i ludziom za serca otwarte dla naszych dzieci. One bardzo chętnie się rewanżują swoim ciepłem i serdecznością, ale jeszcze bardziej potrzebują wokół siebie takich ludzi – mówi Małgorzata Martyniak, prezes stowarzyszenia „Wielkie Serce”.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy