Nowy numer 32/2022 Archiwum

Katecheci w szkole ks. Bosko

- To będzie doroczna pielgrzymka wszystkich katechetów naszej diecezji, stanowiąca ważny element programu formacji osób katechizujących - mówi ks. dr Marek Studenski, dyrektor Wydziału Katechetycznego kurii.

Pielgrzymkowe spotkanie katechetów w sobotę 10 maja rozpocznie o 10.00 Msza Święta w oświęcimskim sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, gdzie duszpasterzują duchowi synowie św. Jana Bosko - księża salezjanie.

Eucharystii przewodniczyć będzie bp Roman Pindel, który podczas tej modlitwy po raz pierwszy spotka się z całą wspólnotą katechizujących w diecezji bielsko-żywieckiej kapłanów, katechetek i katechetów zakonnych oraz świeckich. - Będziemy podczas wspólnej modlitwy oddawać Panu Bogu liczne dzieła, podejmowane przez nas w dobiegającym końca roku katechetycznym i prosić Pana Boga o dobre natchnienia dla inicjatyw, które moglibyśmy realizować już po wakacjach - dodaje ks. Studenski.

Po spotkaniu z biskupem Pindlem katecheci zapoznają się z działalnością edukacyjną Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego im. ks. Jana Bosko w Oświęcimiu.

- To najstarsza szkoła katolicka na naszym terenie i jedyna, która działała nieprzerwanie, choć w ograniczonym zakresie, również w nieprzychylnych dla katolików czasach stalinowskich. Po szkole oprowadzi i jej obecnych osiągnięciach opowie dyrektor placówki ks. Zenon Latawiec SDB - zapowiada ks. Studenski.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama