Nowy numer 24/2018 Archiwum

Kleryk Kamil Białożyt z Kamesznicy

Na pielgrzymce buduje się moja wiara.

Diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik idzie podczas długiego weekendu majowego. Dużo wolnego czasu - można go było wykorzystać inaczej, ale ja wolałem być z ludźmi, na pielgrzymce.

Dla mnie, kleryka, to bardzo ważny czas, kiedy buduje się moja wiara. Buduje mnie to, że tutaj dostaję mnóstwo dowodów na to, że Pan Bóg rzeczywiście jest w ludziach. Mówi się, żeby dostrzegać Boga w drugim człowieku. I to właśnie widzę na pielgrzymce codziennie.

Powiem coś, co może kogoś rozbawi, ale dla mnie jest dowodem na to, jak Pan Bóg się o mnie troszczy przez innych ludzi. Wszyscy są dla nas tutaj naprawdę wspaniali - wszędzie jesteśmy częstowani słodyczami, ciastami. Mi się zamarzyło, żeby zjeść coś, co nie jest słodkie. I podeszła do mnie jedna z pielgrzymkowych sióstr - bo tu się wszyscy do siebie zwracamy "siostro", "bracie" - i poczęstowała mnie w tym momencie kiełbasą. Ale się ucieszyłem!

Wiem, że w każdym dobrym geście powinienem dostrzegać działanie Pana Boga. Czasem chcemy, żeby Miłosierny Bóg nam pokazał znaki, które są dla nas czytelne, a On nam daje takie, które my sami musimy dostrzec i odczytać.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma