Nowy numer 33/2018 Archiwum

Faustyna Papla z Bielska-Białej

12-letnia pątniczka z Lipnika na wędrówkę założyła... harcerski mundur!

W trzecim dniu pielgrzymki, kiedy szliśmy z Wysokiej do Mogilan założyłam mój harcerski mundur, bo wiedziałam, że będziemy przechodzić przez miejsce bardzo ważne dla mojej 58. Drużyny Harcerskiej "Biali" im. gen. Józefa Hallera w Bielsku-Białej - przez Polankę Hallera.

Ta miejscowość należała do rodziny naszego patrona. Kiedy zobaczyłam też niedaleko tabliczkę z nazwą miejscowości Jurczyce, trochę żałowałam, że nie możemy tam skręcić, bo tam właśnie urodził się generał Haller - oficer Wojska Polskiego, legionista i harcerz.

Cieszę się, że pielgrzymka idzie tą trasą i że drogę do Łagiewnik mogłam połączyć z przypomnieniem sobie historii Polski.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma