Nowy numer 21/2018 Archiwum

Cztery pielgrzymkowe siostry z Hałcnowa

Idziemy, żeby podziękować Bogu za Jana Pawła II.

- 29 razy pielgrzymowałam na Jasną Górę, a teraz drugi raz idę do Łagiewnik z naszą diecezją - mówi Wanda Włoch z Hałcnowa. - Idę podziekować za kanonizację Jana Pawła II. Za to, że dzięki jego pielgrzymkom do Polski w tamtych trudnych czasach zmienialiśmy się my i zmieniał się nasz kraj. Wlał nam Ducha. Dzięki niemu mamy wolność i w dzisiejszych czasach możemy pielgrzymować w takiej wspaniałej atmosferze jaka towarzyszy nam do Łagiewnik.

- Jesteśmy pielgrzymkowymi siostrami, choć nie wiążą nas żadne więzy krwi - śmieją się: Maria Herzyk, Renata Zieleźnik i Agnieszka Ozimina, także z Hałcnowa. - Idziemy pierwszy raz, a zachęciła nas pani Wanda - nasza nauczycielka rosyjskiego z czasów podstawówki. Cały czas utrzymujemy kontakt i w tym roku zdecydowałyśmy się pójść razem do Łagiewnik. Mamy swoje intencje - głównie rodzinne. Chcemy się modlić przede wszystkim za nasze dzieci. Idziemy dziękować za kanonizację Jana Pawła II, za to, ze jest świętym patronem rodzin.

Rozmawiamy w pierwszym dniu pielgrzymki, "siostry z Hałcnowa" podkreślają: - Szło się nam bardzo dobrze. Jesteśmy urzeczone gościnnością, z jaką spotykamy się ze strony mieszkańców parafii, które mijamy. Są niesamowici! Przygotowują dla nas prawdziwą ucztę, mobilizują swoje wszystkie siły. To coś wspaniałego.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma