Nowy numer 28/2018 Archiwum

Klerycy: Szymon Chowaniec i Edward Buczański

Idziemy, bo pomyśleliśmy, że dobrze będzie zrobić coś pożytecznego w tym czasie.

- Z bielsko-żywiecką pielgrzymką idę pierwszy raz - mówi Szymon Chowaniec, rodem z Maniów na Podhalu, kleryk IV roku krakowskiego seminarium. - Były zapisy, więc... zapisaliśmy się! Pomyśleliśmy, że dobrze będzie zrobić coś pożytecznego w tym czasie. Zadanie mamy jasne: pomagać w pakowaniu bagaży pielgrzymów i w utrzymaniu porządku w poszczególnych grupach na trasie. A poza tym wiadomo - z uśmiechem do każdego.

Kleryk Edward Buczański - także na czwartym roku - pochodzi z Rumunii. W Polsce mieszka i uczy się od 2004 roku. - Wszyscy pomagamy, doradzamy, dbamy o to, żeby każdy z pielgrzymów czuł się dobrze. Nasze zadanie to m.in. pakowanie bagaży grupy, której patronem jest św. arcybiskup Józef Bilczewski. Nie zapakujemy plecaka, dopóki pielgrzym nie odpowie na kontrolne pytanie: do której parafii ks. Bilczewski trafił po święceniach? Żartuję.

Sami też się o nim chcemy dużo dowiedzieć. Chcemy tylko, żeby pielgrzymi potrafili się uśmiechnąć, nawet wtedy, kiedy będzie im bardzo ciężko.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma