Nowy numer 37/2021 Archiwum

Jan Paweł drugi - Jezus Chrystus pierwszy!

Bielsko-Biała dołączyła do 180 miejsc w Polsce, w których Fundacja "Vide et Crede" przygotowała ewangelizacyjną kampanię billboardową: "Jan Paweł drugi: »Jezus Chrystus pierwszy!«" .

Cieszymy się z kanonizacji, a jednocześnie chcemy przekazać wszystkim komunikat za pomocą obrazu - życie św. Jana Pawła II i wszystko, czego dokonał, było konsekwencją jego wyboru Chrystusa i głoszenia Ewangelii - mówi Benon Wylegała, regionalny koordynator ewangelizacji wizualnej prowadzonej przez wrocławską Fundację "Vide et Crede", która rozpoczyna swoją działalność także na terenie diecezji bielsko-żywieckiej.

Pierwszy wielkoformatowy plakat pojawił się nad dużymi reklamami naprzeciw Centrum Handlowego "Sarni Stok " w Bielsku-Białej. Obok napisu: "Jan Paweł drugi: »Jezus Chrystus pierwszy!«" przedstawia on postać Ojca Świętego, w którą graficznie wkomponowano wizerunek Jezusa Miłosiernego. Bo to dzięki pontyfikatowi Papieża-Polaka orędzie o Bożym Miłosierdziu dotarło do wszystkich zakątków świata. Napis to gra słowna, nawiązująca także do charakteru Papieża - jego dystansu do siebie - ale przede wszystkim pokazuje motto jego życia: Chrystus zawsze na pierwszym miejscu.

Ewangelizacja wizualna w myśl Słowa Bożego z Księgi Przysłów: "Zwróciłem uwagę, spojrzałem, zobaczyłem i wyciągnąłem naukę" (Prz 24, 32), to główny cel kampanii prowadzonych przez "Vide et Crede". Przygotowywane przez fundację plakaty, billboardy (12 m kw.lub 18 m kw.), spoty i filmy krótkometrażowe, promują uniwersalne wartości ewangeliczne i w nowoczesny sposób chcą trafiać do ludzi.

Plakaty pojawiają się przy ruchliwych drogach, ważnych węzłów komunikacyjnych, w miejscach, które mijają setki, a nawet tysiące ludzi. Tereny, na których są ustawiane, należą do parafii i ludzi dobrej woli. Tak jest w przypadku bielskiego billboardu, który stoi na terenie należącym i udostępnionym przez jednego z członków Drogi Neokatechumenalnej.

W porozumieniu z księżmi proboszczami, przygotowywane są lokalizacje kolejnych billboardów na Podbeskidziu.

Istnieje możliwość, by na pasku w dolnej części billboardu zamieścić także informację o ważnym wydarzeniu w danej parafii - dodaje Benon Wylegała założyciel Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego. - Chciałbym też zachęcić grupy czy wspólnoty parafialne do swoistej "adopcji" billboardu. Wydruk, naklejenie, serwisowanie, to miesięcznie niewielkie koszty (są one uzależnione od wielkości billboardu). Jeśli wspólnoty czy grupy przyparafialne chciałby mieć także swój udział w dziele tej wyjątkowej ewangelizacji, mogą do nas dołączyć. Warto podkreślić, że sama parafia nie ponosi kosztów związanych ze stawianiem poszczególnych billboardów.

Pierwszy bielski plakat "adoptowała" wspólnota Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego. Osoby, które co miesiąc biorą udział w pokazach filmów z wartościami w pallotyńskim kościele św. Andrzeja Boboli, składają ofiary, które służą ewangelizacji obrazem, stąd też i udział FRE w kampanii.

Każdej kampanii billboardowej towarzyszy kilkuminutowy spot filmowy. Aktualnej - obraz: "Trzeba intensywnie odbudowywać...", w którym wykorzystano m.in. papieskie słowa z homilii wygłoszonej w 1991 roku w Kielcach.

"Trzeba intensywnie odbudowywać..." / " We need to rebuild with intensity...
ewangelizacja.info

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama