Oazowicze ze Skoczowa zaprosili mieszkańców miasta i okolic do zabawy w grę miejską śladami Jana Pawła II. Do udziału zgłosiło się ponad 20 rodzinnych zespołów!
Kolejnym punktem zadaniowym była kryta pływalnia "Delfin", gdzie uczestnicy gry musieli odpowiedzieć na pytanie, gdzie wybudowano basen specjalnie dla papieża. To było najtrudniejsze pytanie w czasie zabawy, ale prawidłową odpowiedź - Castel Gandolfo - potrafili znaleźć wszyscy.
Na Wisłą wszystkich czekało kolejne zadanie sprawnościowe. Należało umieścić na równoważni kajak tak, by nie dotykał ziemi. A czemu kajak wystąpił w głównej roli w skoczowskiej zabawie? Oczywista sprawa! To na kajakowej wyprawie na Mazurach ks. Karol Wojtyła dowiedział się, że został biskupem.
Na rynku trzeba było odgadnąć, kiedy Jan Paweł II otrzymał honorowe obywatelstwo Skoczowa. Wszyscy wiedzieli, że w marcu 1995 roku. Dalej skoczowianie wędrowali do kościoła Znalezienia Krzyża Świętego, gdzie znajduje się chrzcielnica, przy której był ochrzczony Jan Sarkander - "powód" przyjazdu Jana Pawła II do Skoczowa.
Przy kościele ewangelickim z puzzli układali słowo ekumenizm i musieli wytłumaczyć co oznacza ten termin. A dalej zmierzali już na Kaplicówkę, pod papieski krzyż, gdzie każdy otrzymał gratulacje i pamiątkowy dyplom ukończenia spaceru!
- To znakomity pomysł na rodzinny spacer - fajna forma, ciekawa tematyka, zwłaszcza dla dzieci i młodszej młodzieży - mówią Katarzyna i Jan Koziełowie.
- Dla mnie szczególnie - wyrywa się ich syn Konrad. - Podobało mi się zbieranie punktów i zadania, jakie dostawaliśmy w różnych miejscach.
Spacer na rocznicę
- Mamy dziś rocznice ślubu i pomyśleliśmy, że to fantastyczny pomysł, żeby nasza rodzina coś zrobiła razem w przeddzień kanonizacji w tak ważnym miejscu - mówią Agata i Bogusław Kołaczowie, którzy na papieski spacer przyszli z dziećmi - Bartłomiejem i Dominikiem. - Starsza córka Maria jest zaangażowana w organizację gry. Przygotowywaliśmy się solidnie do zabawy. W domu szukaliśmy trochę materiałów, żeby się podszkolić. Ojciec Święty był osobą, która zwracała uwagę na to, żeby być mocnym i duchowo i fizycznie. I wyrazem tego była ta gra.
- Nie wyobrażałem sobie, żeby tu dziś nie przyjść z młodzieżą z naszego parafialnego oratorium św. Jana Bosko - mówi ks. Marcin Pomper ze skoczowskiej parafii Matki Bożej Różańcowej na Górnym Borze. - Młodzi dla Papieża byli bardzo ważni. Światowe Dni Młodzieży to przecież jego dzieło. Chciałem, żeby przez udział w tej zabawie młodzież choć trochę poczuła atmosferę związaną z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Większość z nich go nie pamięta. Chodzi więc o to, żeby go poznali, żeby zobaczyli, że to była osoba bardzo otwarta na drugiego człowieka. Kiedy otwierasz serce dla drugiego człowieka, otwierasz je dla Boga.
Młodzież z Górnego Boru już dziś zaprasza także do swojej parafii na przedłużenie świętowania kanonizacji - w dniu urodzin Papieża, 18 maja na godzinę 17.30. Wtedy cała parafia włączy się w lednicką akcję "Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II".
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.