Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pasja w Parku Habsburgów

Tłumy żywczan przyszły zobaczyć spektakularne misterium pasyjne w plenerze, przygotowane przez młodych aktorów-amatorów z tutejszego Teatru K.

W czasie tego wyjątkowego wieczoru, z ust aktorów nie padło żadne słowo - poza słowem Ewangelii św. Mateusza. A Słowu Bożemu i grze aktorów towarzyszył spektakl muzyki i światła. Rezultaty ich pracy chciały zobaczyć rzesze żywczan i turystów.

Misterium Męki Pańskiej "Pasja wg Św. Mateusza", przygotowane przez Teatr K we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Żywcu wystawione zostało na kilku scenach w zabytkowym Parku Habsburgów, na terenie między zamkami.

- Nasze działanie teatralne było tłem, artystyczną obudową dla Słowa, a także naszą próbą odczytania i przeżycia Go - podkreślała Katarzyna Hulbrycht, reżyser spektaklu. - Każdy aktor przygotowywał się do roli przez wejście w długą historię swojego bohatera i przeżycie wraz z nim spotkania z Nazarejczykiem - Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym.

  Wielu żywczan chciało uczestniczyć w misterium Teatru K
Tomasz Terteka
Scenariusz widowiska według Ewangelii św. Mateusza w przekładzie z języków oryginalnych napisała Katarzyna Hilbrycht.

Obrazy wykorzystane w misterium przygotowali: Dariusz Piotrowski i Anna Maślanka; muzykę - Katarzyna Grzywa-Hilbrycht, dźwięk - Rafał Hilbrycht, natomiast o oświetlenie i nagłośnienie zadbał Grzegorz Janik.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma