GN 29/2021 Archiwum

Na Kaplicówce tryska źródło łask

Zawsze spotykają się drugiego dnia miesiąca - we wspomnienie dnia, kiedy pożegnaliśmy odchodzącego do domu Ojca bł. Jana Pawła II. Zawsze też modlili się tu w intencji jego kanonizacji.

Również 2 kwietnia jedną z modlitewnych intencji była prośba o kanonizację Jana Pawła II. Nie mogło też w rozważaniach zabraknąć wspomnienia obecności Jana Pawła II w tym miejscu w 1995 roku. Wspomnienia i fragmenty homilii przywołał podczas Eucharystii ks. Waldemar Niemiec z Malca.

- Ta trwająca już nieustannie tyle lat modlitwa jest żywą pamiątką i naszym pomnikiem dla Jana Pawła II, wznoszonym przez tłumy wiernych, przede wszystkim z Apostolstwa Dobrej Śmierci, a także ponad 600 kapłanów, którzy odprawili tu łącznie parę tysięcy Eucharystii - mówi Lidia Wajdzik, zelatorka ADŚ. Jak przypomina, czuwania pompejańskie to jedno z kilku nabożeństw, jakie systematycznie odbywają się na Kaplicówce.

Od maja do października organizowane są także nabożeństwa 20 sobót różańcowych - organizowane na wzór tych zapoczątkowanych przez bł. Bartolo Longo w Pompejach. To cykl, który kończy się przed świętem MB Różańcowej w pierwszą niedzielę października.

- Mamy też w sanktuarium św. Jana Sarkandra inne niezwykłe nabożeństwo wzorowane na tradycji zaczerpniętej z Pompejów. To Święta Noc Modlitwy, która odbywa dwa razy w roku, w noc poprzedzającą wielkie uroczystości różańcowe 8 maja i pierwszą niedzielę października. W te dwie noce mają miejsce nie tylko nadzwyczajne uzdrowienia ciała, ale przede wszystkim uzdrowienia duszy. Owocem wspólnych modlitw jest nawrócenie serc, największy cud ze wszystkich - dodaje Lidia Wajdzik. Na najbliższą Świętą Noc Modlitwy zapraszamy 7 i 8 maja. Rozpoczniemy w środę wieczorem o 19.00 , a zakończymy Mszą Świętą o 12.00 w czwartek 8 maja. Będzie też Eucharystia sprawowana o 23.00.

Wśród intencji zanoszonych tu za wstawiennictwem św. Jana Sarkandra i bł. Jana Pawła II, są konkretne ludzkie problemy, a także wspólna wielka modlitwa o zachowanie norm moralnych we współczesnym świecie.

- Wiele osób modli się też za kapłanów, tak często dziś atakowanych. Modlimy się też nowenną za bp. Romana Pindla, a  podczas niedawnych rekolekcji Apostolstwa powstały dla niego dwie margaretki. Jest też otaczany codzienną modlitwą jako członek Apostolstwa Dobrej Śmierci - dodaje Lidia Wajdzik.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama