Nowy numer 37/2021 Archiwum

"Zakręcony" Żywiec z... Kokotkiem

Sami wyruszą na rowerach w lipcu - z Żywca do Fatimy i dalej na piaski Sahary. Dziś gościli o. Tomasza Maniurę OMI, którego grupa Niniwa Team ma za sobą już osiem wielkich wypraw!

Rowerzyści, którzy dotąd pokonywali raptem parę kilometrów tygodniowo, zostali wrzuceni na głęboką wodę - od razu przejeżdżali dziennie 170 km! Rowery z supermarketu, czasem pamiętające jeszcze dzień Pierwszej Komunii Świętej, osprzęt bardzo daleki od poziomu - choćby średniego - profesjonalizmu. Część drużyny nie miała pojęcia, do czego tak naprawdę służą przerzutki i jak ich używać. Ojciec Maniura zdzierał głos na trasie - wszystkiego uczyli się, jadąc!

O. Maniura z wielkim poczuciem humoru opowiadał o pierwszej i kolejnych wyprawach. Dziś jego drużyna żartuje, że już podczas drugiego dnia pierwszej wyprawy mieli przeczucie graniczące z pewnością, że nie reaguje na słowo "wolniej" i że nie zna takich pojęć, jak "krótszy dystans" czy "spać dłużej". A jednak dokonali czegoś niebywałego - pokonali wszelkie trudy, stworzyli grupę, która z Bożą pomocą, ale i przy ogromnym wysiłku fizycznym i psychicznym każdego z jej członków może wiele. Są wzorem dla żywieckich rowerzystów.

Zakręcone rekolekcje - 1-3 maja

Kolejnym etapem intensywnych przygotowań żywieckiej ekipy "Rozkręć wiarę" będą "Zakręcone rekolekcje", na które żywieccy pielgrzymi zapraszają od 1 do 3 maja. Jeszcze do 16 kwietnia można zgłaszać w nich swój udział. - "Trzeba przekazać światu ogień miłosierdzia!" - mówił Jan Paweł II. To te słowa wpłynęły na myśl spędzenia rekolekcji w zupełnie nowy, nieznany dotąd sposób. Tym razem "Rozkręć wiarę" organizuje trzydniową pielgrzymkę rowerową. Jej trasa będzie wiodła z Żywca, przez Piekary Śląskie, Częstochowę, Ogrodzieniec do krakowskich Łagiewnik - infromuje ks. Grzegorz Kierpiec.

Zgłoszenia należy przesyłać drogą e-mailową na adres: rozkrecwiare@gmail.com. Istnieje również możliwość zapisania się bezpośrednio u ks. Piotra Niemczyka lub u ks. Grzegorza Kierpca.

W "Zakręconych rekolekcjach" mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. W innym przypadku wymagana jest obecność opiekuna, który ukończył 18 rok życia. Koszt pielgrzymki to 150 zł. W cenę wliczony jest transport bagażu, serwis, noclegi i transport rowerów w drodze powrotnej. Obowiązkowo należy zaopatrzyć się w kask i... rower!

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama