Reklama

W katedrze zaiskrzy!

Iskrę Miłosierdzia z sanktuarium w Łagiewnikach otrzymają młodzi diecezjanie. O 13.30 w Niedzielę Palmową 13 kwietnia przy kościele Trójcy Świętej w Bielsku-Białej rozpoczną się diecezjalne obchody Dnia Młodzieży.

Po poświęceniu palm uczestnicy święta wraz z księżmi biskupami przejdą w procesji do pobliskiej katedry św. Mikołaja. Wezmą udział w uroczystej Eucharystii i złożą jałmużnę postną. Zebrane ofiary pomogą utworzyć fundusz, który młodzieży zza naszej wschodniej granicy umożliwi przyjazd do Polski i udział w Światowych Dniach Młodzieży w 2016 roku. Przygotowaniu do ich duchowego przeżycia służyć będą także kolejne spotkania w ramach przypadających na Niedzielę Palmową Dni Młodych.

- W tym roku, podejmujemy rozważanie pierwszego z błogosławieństw: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5,3) - pisze w zaproszeniu do młodzieży ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel. - Pragniemy uczynić z niego mapę do odkrycia świata pragnień, jakie nosimy w sercach, ale też mapę prowadzącą do bliźniego, będącego w potrzebie materialnej czy duchowej.

Ks. biskup w swoim zaproszeniu pisze także, iż papież Franciszek przypomina, jak wielka siła płynie z czytania, rozważania i realizacji ewangelicznych Błogosławieństw. Wzywa, byśmy mieli odwagę poszukiwać prawdziwego szczęścia, demaskując tanie oferty, które sycą, ale nie dają siły.

- Na zakończenie Święta Młodych w bielskiej katedrze przedstawicielom poszczególnych dekanatów zostaną wręczone specjalne latarnie, w których płonie „Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia” - mówi jeden z organizatorów spotkania ks. prałat Józef Oleszko, proboszcz bielskiej parafii Trójcy Świętej. - Świeca została zapalona w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, duchowym centrum przyszłych Światowych Dni Młodzieży. Jej płomień przekazywany jest młodzieży w całym kraju podobnie, jak - w okresie Bożego Narodzenia - Betlejemskie Światło Pokoju, ma być widocznym symbolem wdzięczności także za dar kanonizacji bł. Jana Pawła II, który ustanowił łagiewnickie Santuarium.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..