Nowy numer 2/2021 Archiwum

Obywatele Bielska-Białej mają głos

Tych głosów mają dokładnie po dziesięć. Każdy mieszkaniec miasta może je przyznać wybranemu lub kilku wybranym propozycjom obywatelskiego budżetu miasta.

Na długiej liście propozycji, które zostały zgłoszone i następnie uzyskały aprobatę, by mogły być kandydatami do umieszczenia w budżecie miasta, znalazły się projekty ważne i ciekawe.

Należy do nich projekt OBB_64 - "Efektywne ojcostwo kluczem do umocnienia rodziny i społeczności lokalnej".  Projekt zgłoszony przez Mężczyzn św. Józefa przewiduje m.in. cykl 20 warsztatów dla ojców, a także organizacje konferencji o roli ojca w rodzinie, adresowanej do władz, służb miejskich, dyrektorów szkół i przedszkoli, policji, pedagogów. Przygotowany zostanie także "becikowy" pakiet dla świeżo upieczonych tatusiów, obejmujący książki lub audiobooki "Przygoda bycia ojcem".

Warto też zwrócić uwagę na projekt OBB_85, "Kontynuacja budowy stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej". To propozycja sfinansowania dokończenia ostatnich prac przy budowie  niezwykle potrzebnego stacjonarnego hospicjum, wznoszonego od kilku lat przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. Dzięki umieszczeniu tego zadania w budżecie miasta hospicjum mogłoby rozpocząć jeszcze w tym roku swoją działalność na rzecz osób chorych terminalnie.

Obywatele Bielska-Białej mają głos   Wszystkie niezbędne informacje, dotyczące zarówno miejsc, w których można na terenie Bielska-Białej oddać głos na listach projektów (to siedziby rad osiedlowych oraz  Urzędu Miasta), jak również informujące o procedurze głosowania internetowego, znaleźć można na stronie: www.obywatelskibb.pl.

Głosować można także korespondencyjnie - poprzez wysłanie wypełnionej i podpisanej karty do głosowania na adres: Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Biuro Rady Miejskiej, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała, w zaklejonej kopercie z dopiskiem "Budżet obywatelski 2014", przy czym decyduje data stempla pocztowego - szczegóły w Zarządzeniu, które można też znaleźć na podanej wcześniej stronie internetowej.

Trzeba jednak pamiętać, że głosowanie odbywa się tylko do piątku 11 kwietnia i mogą w nim uczestniczyć wyłącznie pełnoletni mieszkańcy Bielska-Białej. Każdy ma do dyspozycji 10 głosów!

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama