Nowy numer 21/2018 Archiwum

"Zadyszka" i "Endorfiny" dla Papieża

Już po raz dziewiąty papieska sztafeta biegowa połączyła Oświęcim i Wadowice.

W sobotę 5 kwietnia 51 biegaczy z Oświęcimia, Wadowic, Brzeszcz, Tychów i Krakowa przebiegło liczącą 32 kilometry trasę z Oświęcimia do Wadowic. Bieg odbył się po raz dziewiąty.

Papieska sztafeta, organizowana przez oświęcimski klub biegacza „Zadyszka”, przy współudziale wadowickiego klubu „Endorfiny”, łączy coś dla ciała i dla ducha. Po raz pierwszy biegacze skrzyknęli się tuż po przejściu Jana Pawła II do Domu Ojca. Jednorazowe wydarzenie stało się coroczną okazją do połączenia promocji zdrowego stylu życia i dbałości o Boży dar ciała z upowszechnieniem autorytetu Papieża z Polski.

Zadaniem biegu jest także odkrycie piękna zachodniej Małopolski, terenów leżących na pograniczy powiatów oświęcimskiego i wadowickiego oraz archidiecezji krakowskiej i diecezji bielsko-żywieckiej.

Bieg wystartował sprzed salezjańskiego sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. O 9.00 odśpiewano „Barkę”, poczym eskortowani przez radiowóz policyjny biegacze ruszyli ulicami miasta w stronę Wadowic.

Trasa biegu wiodła przez Włosienicę, Łowiczki, Zator i Radoczę. O 13.00 biegacze stanęli na wadowickim rynku, przy pomniku Papieża. Dopełnieniem biegu było nawiedzenie wadowickiej bazyliki i modlitwa przy chrzcielnicy Karola Wojtyły.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma