Nowy numer 25/2021 Archiwum

Ks. dr Dariusz Oko w Bielsku-Białej

Kilkaset osób wysłuchało wykładu ks. dr. hab. Dariusza Oko, który w sali NOT-u mówił o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą ideologia gender.

- Wiąże się z nią fanatyczna promocja homoseksualizmu i przekonywanie, że jest to postawa nie tylko równouprawniona, ale nawet bardziej pożądana i atrakcyjna niż dotychczas uznawana, heteroseksualna – mówił ks. Oko, teolog i filozof, wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Jako jedno z podstawowych założeń genderyzmu wymienił przekonanie, że człowiek sam określa, kim jest i wybiera swoją płeć.

Wśród elementów charakterystycznych dla gender prelegent wymienił również edukację seksualną dzieci, wprowadzaną właściwie od urodzenia i prowadzącą do deprawacji młodych ludzi.

-Ta seksualizacja jest narzędziem, które pozwala skutecznie zapanować nad młodzieżą i odwrócić jej uwagę od wyższych wartości, od spraw wiary, kultury. Taką młodzieżą, którą przekona się, że wszystko jest dopuszczalne i nie ma żadnych granic, łatwo potem manipulować - zaznaczał, wskazując na ryzyko wykorzystania tej podatności także w życiu politycznym.

- To sposób myślenia oparty na pogardzie, wymagający od człowieka, by wyrzekł się swoich przekonań, religii, zasad. Zdecydowany protest Kościoła bierze się stąd, że takie myślenie jest nie tylko sprzeczne z wiarą, ale także z rozumem. To ideologia nie do przyjęcia - dodawał ks. Oko.

Organizatorem wykładu było Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko-Biała.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama