Nowy numer 38/2021 Archiwum

Przyłęków

Uroczystość ozdobienia łaskami słynącego wizerunku koronami biskupimi odbędzie się w sobotę 24 maja o 15.00 w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych - poinformował kustosz sanktuarium ks. Leszek Leś, salezjanin.

Przyłęków przyciąga pątników pięknem swojego położenia. Do sanktuarium prowadzi kilometrowy szlak - asfaltowy, choć bardzo stromy - z którego rozciąga się widok na Kotlinę Żywiecką. Wzdłuż rozmieszczono stacje Drogi Krzyżowej.

Szczególnym powodzeniem cieszą się nabożeństwa ku czci Wspomożycielki Wiernych odprawiane w przyłękowskim sanktuarium 24 dnia każdego miesiąca od kwietnia do września, zawsze o 18.00.

Tegorocznym spotkaniom modlitewnym towarzyszyć będzie modlitwa w intencjach koronacji, biskupa Romana Pindla i pozostałych pasterzy diecezji, o nowe powołania do służby w kościele oraz za dobrodziejów sanktuarium i przybywających tu pielgrzymów.

Sanktuarium w Przyłękowie nie jest jedynym, nad którym pieczę sprawują księża salezjanie. Pod ich opieką jest także sanktuarium w Szczyrku na Górce, z kopią obrazu jasnogórskiego ozdobioną koronami papieskimi oraz diecezjalnym sanktuarium Wspomożycielki Wiernych w Oświęcimiu.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama