Nowy numer 37/2021 Archiwum

"Proboszczowie" z gitarami

- To element naszych przygotowań do kanonizacji papieża Polaka - mówi ks. Stanisław Budziak, proboszcz parafii z niezwykłą historią, do której zawitają muzycy w koloratkach.

W niedzielę 23 lutego, po Mszy św. o 18.00, zespół "Proboszczów" wystąpi w kościele św. Józefa na bielskim os. Złote Łany z koncertem dedykowanym bł. Janowi Pawłowi II. Będzie można usłyszeć najpopularniejsze piosenki religijne z lat 70. i 80. ub. wieku w rockowych aranżacjach.

Ks. Marek Bandura, proboszcz z Buczkowic, i jego koledzy z archidiecezji krakowskiej - ks. Roman Świerkosz, ks. Wawrzyniec Gut i o. Roland Pancerz OFM - to główny skład zespołu muzycznego "Proboszczowie". Gra z nimi także Grzegorz Górkiewicz, członek Skaldów. W składzie są księża, którzy wstąpili do krakowskiego seminarium w roku wyboru Jana Pawła II na Stolicę Apostolską.

Nieprzypadkowo trafią na Złote Łany.

Tablica upamiętniająca historię parafii i kościoła na Złotych Łanach   Tablica upamiętniająca historię parafii i kościoła na Złotych Łanach
Urszula Rogólska /GN
- To element naszych przygotowań do kanonizacji papieża Polaka - mówi ks. Budziak. - Od stycznia, w każdą trzecią niedzielę miesiąca po Ewangelii, w kościele odtwarzamy homilie z papieskich pielgrzymek do Polski. Słyszeliśmy już te ze Skoczowa z 1995 r. i Westerplatte z 1987 r. Pomyślałem, że to ważne, żeby ludzie - zwłaszcza młodzi - słyszeli żywy głos papieża. Szczycimy się wielkim rodakiem, ale bardzo ważne jest, żebyśmy znali i żyli jego nauczaniem.

Jak podkreśla ks. Budziak, Złote Łany to ważne miejsce w biografii Jana Pawła II. - Kiedy zmarł Jan Paweł I, kard. Karol Wojtyła wizytował tę parafię. Kościoła jeszcze wtedy nie było. Spotkania odbywały się w kaplicy sióstr Córek Bożej Miłości i w prywatnym domu na osiedlu, gdzie prowadzono katechizację. Wizytację musiał przerwać, by pojechać na konklawe... A wrócił już jako papież. W czasie wizyty w 1995 roku, w drodze do Żywca, błogosławił Złote Łany...

Wstęp na koncert bezpłatny!

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama