Proszą za Ukrainę ze św. Józefem Bilczewskim

Wilamowice - rodzinna miejscowość Świętego Arcybiskupa Lwowa modli się za mieszkańców Ukrainy i wspiera internetową akcję "60 sekund dla Ukrainy".

- Wczoraj rozmawiałem z jedną z dziewcząt z Ukrainy, która przyjeżdżała do nas, do Wilamowic - mówi ks. Michał Boguta, proboszcz parafii i kustosz tutejszego sanktuarium świętego Józefa Bilczewskiego. - Ogromnie prosiła o modlitwę. Bo tylko modlitwa może przemienić nienawiść w pokój. Nasi przyjaciele z Ukrainy na razie nie prosili o konkretną pomoc materialną dla nich w związku z dramatyczną sytuacją, ale rozeznajemy te potrzeby i na pewno pomożemy. Będę się w tej sprawie kontaktował także z zaprzyjaźnionym z nami duszpasterzami, pracującymi na Ukrainie.

Ks. Boguta mówi, że Wilamowice codziennie modlą się w czasie Mszy św. za tak bliski im naród - bliski zwłaszcza dzięki osobie św. Józefa Bilczewskiego. - Nie wiemy jeszcze jak potoczą się losy Ukrainy, ale w każdej chwili możemy im ofiarować nasze zawierzenie ich Bogu i Matce Bożej Łaskawej. Co środę po porannej Mszy św. odprawiamy nabożeństwo ku czci Świętego z uczczeniem relikwii. Otrzymujemy wiele próśb o jego wstawiennictwo. Odczytywanie ich trwa nawet kilkanaście minut. Od kilku tygodni także sprawy Ukrainy mają w tym czasie szczególne miejsce.

Organizatorzy akcji "60 sekund dla Ukrainy" (można o niej przeczytać TUTAJ) zachęcają do modlitwy za naszych wschodnich sąsiadów. Proszą, by modlitwę kontynuować codziennie, do 20 marca - dnia śmierci abp. Bilczewskiego. Jednocześnie zachęcają, by odmawiać modlitwę o pokój, którą ułożył abp Józef Bilczewski.

- Święty Józef Bilczewski to potężny orędownik, choć wciąż mało znany. Internetowa zachęta do modlitwy jego słowami to cenne przedsięwzięcie. O cudach, które dokonały się za jego wstawiennictwem można opowiadać godzinami. Tym bardziej ufam, że jest on wielkim orędownikiem u Boga w sprawie pokoju i pojednania na Ukrainie - mówi ks. Michał Boguta.

Więcej o Świętym Arcybiskupie Lwowa można przeczytać TUTAJ.

Modlitwa o pokój święty (ułożona przez ks. abp. Józefa Bilczewskiego)

Panie Jezu Chryste, Tyś z miłości ku nam umarł na krzyżu, aby przynieść pokój każdej duszy, która w Ciebie wierzy, Tobie ufa i Ciebie miłuje. Oto przypadamy do stóp Twoich, błagając, niech ustąpi spośród nas wszelka nienawiść i niezgoda, a niech zapanuje sprawiedliwość i miłość święta, ze sprawiedliwością zaś i miłością pokój w duchu Twoim - pokój między owieczkami a pasterzami, pokój między dziećmi a rodzicami, pokój między podwładnymi a przełożonymi, pokój między uboższymi a bogatszymi, pokój między pojedynczymi stanami i narodami, pokój w każdej rodzinie i całym społeczeństwie.

Daj też narodowi naszemu obfitość łask Twoich i lepszą dolę; niech będzie zawsze wiernym Tobie i przywiązanym do Kościoła Twego. Prosimy Cię o to przez Najświętsze Serce Twoje i przez przyczynę Najmiłościwszej Rodzicielki Twojej, a Matki i Królowej naszej Maryi; który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem i z Duchem Świętym na wieki wieków. Amen.

« 1 »