Nowy numer 37/2021 Archiwum

Zmarła Danuta Jakubowska

Zawsze wspierała związane z Groniem Jana Pawła II inicjatywy swego męża - Stefana. To ona była autorką słów umieszczonych na ołtarzu górskiej kaplicy: "Jest nas troje: Bóg, góry i ja".

W wieku 75 lat zmarła Danuta Jakubowska, była działaczka PTTK, a także współinicjatorka budowy i opiekunka sanktuarium górskiego na Groniu Jana Pawła II.

Turyści i pielgrzymi, przybywający na Groń, pamiętają ją świetnie, bo zawsze towarzyszyła ważnym wydarzeniom w tym miejscu.

Tak było od początku narodzin inicjatywy ogólnopolskich rajdów górskich "Szlakami Jana Pawła II", które organizowała wraz z mężem.

Wspólnie też podjęli wysiłek organizacji konkursów poezji religijnej, w których byli też fundatorami.

Razem postanowili  najpierw zbudować na Groniu krzyż "Ludziom Gór". W jego podstawie wmurowane zostały kamyki, które przywieźli ze wspólnych wypraw górskich i pielgrzymek do sanktuariów całej Europy.

Śp. Danuta Jakubowska z mężem Stefanem w imieniu Grupy Modlitewnej z Gronia składa życzenia bp. Rakoczemu   Śp. Danuta Jakubowska z mężem Stefanem w imieniu Grupy Modlitewnej z Gronia składa życzenia bp. Rakoczemu
Alina Świeży-Sobel /GN
Przez lata angażowali się w największe dzieło: budowę kaplicy na Groniu Jana Pawła II, a także zabiegali o postawienie budynku zakrystii i dobudowanie dzwonnicy, postawienie plenerowych stacji Drogi Krzyżowej i kapliczek, budowę ogrodzenia terenu i wiele innych gospodarskich przedsięwzięć związanych z tym miejscem. Wspólnie przygotowywali pielgrzymki i uroczyste nabożeństwa z udziałem kardynałów i biskupów, którzy odwiedzali Groń.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 18 lutego o 15.00 w kaplicy na cmentarzu w Andrychowie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama