Nowy numer 25/2018 Archiwum

TV Trwam także na Żywiecczyźnie

- Społeczność Żywca od kilku lat angażowała się w to, aby bez przeszkód można było oglądać Telewizję Trwam - mówi Tomasz Terteka z żywieckiego magistratu.

Sprawę nadawania TV Trwam na Żywiecczyźnie monitował Marian Kastelik - prezes Stowarzyszenia Media i Administracja dla Podbeskidzia. Organizacja od 15 lat zajmuje się wpływaniem na poszerzenie oferty publicznej telewizji, dbaniem o jej misję społeczną oraz coraz większą dostępność naziemnej telewizji cyfrowej.

- Dla mieszkańców Żywiecczyzny bardzo ważny jest fakt, że widzowie z tego terenu będą mogli mieć bezpłatny dostęp do programów religijnych w systemie telewizji naziemnej - mówi T. Terteka. - Organizacje, stowarzyszenia zorganizowały w naszym mieście dwie demonstracje w obronie TV Trwam. Natomiast 26 kwietnia 2012 roku żywieccy radni podjęli uchwałę w sprawie uszanowania praw widzów tej telewizji. Samorządowcy z Żywca zwrócili się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o podjęcie pozytywnej decyzji w sprawie przyznania częstotliwości na multipleksie cyfrowym do emisji naziemnej. W uchwale napisano: "Chcemy, aby Telewizja Trwam docierała do mieszkańców naszego miasta niezwykle przywiązanych do tej stacji. Są to ludzie o silnej wierze katolickiej, niejednokrotnie starsi oraz chorzy. Rada Miejska w Żywcu solidaryzuje się z mieszkańcami miasta Żywca, zwraca się do KRRiT z prośbą o uszanowanie praw widzów Telewizji Trwam".

Jak wyjaśnia T. Terteka, od 15 lutego w systemie telewizji cyfrowej naziemnej będzie można oglądać dwa nowe programy: TVP ABC i TV Trwam. Należy przeskanować cyfrowy dekoder lub telewizor nowej generacji, aby wyszukał programy TV MUX 1 oraz MUX 3. Po tej czynności będzie można oglądać: TVP ABC (program dla dzieci) i TV Trwam.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma