Nowy numer 48/2023 Archiwum

"Jagusia" dla Hospicjum św. Kamila

To pierwsze takie wydarzenie w 22-letniej historii bielskiego hospicjum, które pomaga chorym w ich domach - zespoły artystyczne Domu Kultury Włókniarzy przygotowały wspólnie niecodzienne widowisko.

Chór Echo, Teatr Bez Granic i zespół Beskid - grupy spotykające się na swoich zajęciach muzycznych i tanecznych w murach bielskiego "Włókniarza" wystąpią wspólnie 24 lutego o 18.00 w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej z widowiskiem: "Jak Jagusia diabła przechytrzyła". Scenariusz przedstawienia-pastorałki napisała, a jednocześnie je wyreżyserowała Jadwiga Grudzińska.

Jak dodaje lek. med. Anna Byrczek, szefowa bielskiego hospicjum, to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w historii wspólnoty, która dokładnie od 1 marca 1992 roku obejmuje bezpłatną, domową opieką chorych w okresie terminalnym choroby nowotworowej, mieszkających na terenie Bielska-Białej i okolic. Obecnie około 60 wolontariuszy przychodzi im z pomocą medyczną, a także wspiera psychicznie i duchowo chorych i ich rodziny.

Każdy, kto zdecyduje się kupić bilet na poniedziałkowy spektakl, wspomoże posługę wolontariuszy. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na działania, których celem zawsze jest jak najstaranniejsza opieka nad chorymi.

- Potrzeby wyłaniają się każdego dnia - zakup sprzętu, jego naprawa, konserwacja, sprzęt jednorazowy, opatrunki, dojazd do chorych poza miasto - wyjaśnia Teresa Antas, członek zarządu Hospicjum św. Kamila.

Bilety w cenie 10, 30 i 50 zł można kupić w kasie teatru. Dodatkowe informacje pod nr. tel. 601 428 535.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy