Nowy numer 48/2023 Archiwum

Sukces dzieci z Bestwiny

W Światowym Dniu Bezpiecznego Internetu unijna komisarz ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes przyznała uczniom szkoły podstawowej w Bestwinie nagrodę za wideoblog "Instrukcja Obsługi Języka Polskiego".

Spośród ponad 1100 zgłoszeń to właśnie uczniowie szkoły podstawowej z Bestwiny zostali wybrani do grona laureatów nagrody za najlepsze treści internetowe dla dzieci, przyznanej w Dniu Bezpiecznego Internetu.

Dzień ten jest obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej od dziesięciu lat - w tym roku w 100 krajach, także po raz pierwszy w USA. Ma on promować bezpieczne używanie sieci i technologii internetowych oraz zwalczanie nielegalnych bądź szkodliwych treści w sieci.

Uczniowie ze szkoły podstawowej im. św. Jana Kantego w Bestwinie zostali nagrodzeni w kategorii "nagroda zespołowa", za wideoblog: "Instrukcja Obsługi Języka Polskiego". Prowadzą go od marca 2013 roku. W kilkuminutowych filmikach przedstawiają zagadnienia z polskiej gramatyki i teorii literatury.

Motywem przewodnim Dnia Bezpiecznego Internetu 2014 był lepszy internet, a celem - zachęcenie osób w każdym wieku do tworzenia wartościowych treści internetowych przeznaczonych dla młodych ludzi.

Nagrodę indywidualną w kategorii młodzież zdobyła 15-letnia Jiami Xili Jongejan z Holandii za blog "Lifesplash" o modzie, szkole, gotowaniu i sporcie; nagrodę w kategorii dorosłych nieprofesjonalistów przyznano grom edukacyjnym dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych opracowanym przez nauczycielkę Annę Margrét Ólafsdóttir z Islandii; zaś w kategorii dorosłych profesjonalistów wyróżniono czeską stronę internetową "Radio Junior", zawierającą nagrania bajek, gry online oraz inne interaktywne propozycje dla młodzieży.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy