Nowy numer 31/2022 Archiwum

Czy chrześcijanin może być politykiem?

We wtorek 28 stycznia o 17.00 sali bielskiego hotelu "Pod Orłem" odbędzie się spotkanie z posłem na Sejm Johnem Godsonem. Gość będzie mówić o wartościach w polityce.

Poseł Godson jest założycielem powołanej niedawno fundacji Chrześcijański Ruch Społeczny (ChRS), której głównym celem jest propagowanie wartości chrześcijańskich w życiu publicznym. Chodzi o promowanie postaw mających swoje źródło w Piśmie Świętym i w życiu publicznym i społecznym, promowanie postaw sprzyjających rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego oraz zachęcanie do współtworzenia odpowiedzialnego społeczeństwa.

- Najbardziej interesuje nas udział w życiu politycznym, do którego chrześcijanie są szczególnie powołani. Światłość potrzebna jest tam, gdzie jest najciemniej - mówi poseł Godson.

Pierwszy projekt ChRS to Szkoła Polityczno-Społeczna Johna Godsona, przeznaczona dla osób, które zgadzają się z chrześcijańskimi zasadami moralno-etycznymi, czują powołanie, aby zaangażować się w działalność polityczną i potrzebują merytorycznego przygotowania. 

Jedne z zajęć będą poświęcone protokołowi dyplomatycznemu, a poprowadzi je poseł John Godson.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama