Nowy numer 24/2021 Archiwum

Maturzysto, masz szansę!

Co wybrać w życiu, jakim być człowiekiem? - poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie proponują organizatorzy rekolekcji dla maturzystów, na które pod koniec stycznia można się wybrać do Pogórza.

- Myślę, że warto się postarać przede wszystkim o to, by to życie, które otwiera się właśnie przed wchodzącym w dorosłość młodym człowiekiem, było piękne. Aby takie się stało, trzeba jednak być przygotowanym i umieć mądrze wybrać - mówi ks. dr Robert Samsel, który weekendowe spotkanie „Świętość w życiu codziennym” poprowadzi w Pogórzu od 31 stycznia do 2 lutego.

W programie przewidziany jest czas na modlitwę, konferencje inspirujące do zastanowienia się nad tym, co to znaczy: pięknie żyć, a także na rozmowy o kondycji współczesnego człowieka i o tym, co może zyskać ten, kto w życiu zaufa Jezusowi. - Nie będzie nudno ani smutno! - zapewnia ks. Robert. Aby mu uwierzyć, wystarczy przejrzeć tematy konferencji. Tę przed spowiedzią zatytułował: „O lustrze i beczce śmiechu”.

- Takie spotkanie jest szansą, by w pędzie zajęć zatrzymać się i zastanowić nad tym, co przecież ma bardzo duże znaczenie dla całego późniejszego życia. To nie jest wcale rodzaj przygotowania duchowego dla tych, którzy wybrali już drogę powołania kapłańskiego czy zakonnego, ale taka konkretna i praktyczna pomoc w przygotowaniu się do życiowych decyzji, które podejmować będzie każdy, bez względu na to, jaki stan czy zawód wybierze - mówi ks. dr Marek Studenski, dyrektor wydziału katechetycznego kurii.

Uczestnictwo w rekolekcjach można zgłaszać w wydziale katechetycznym kurii telefonicznie pod numerem: 338 190 606 lub mailowo: katecheza@kuria.bielsko.pl.

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama