Pod znakiem modlitwy i postu

Do postu w intencji prześladowanych w Syrii chrześcijan oraz modlitwy o świętą sprawę jedności zaprasza ordynariusz bielsko-żywiecki w Tygodniu Ekumenicznym.

Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Tym razem przyświeca mu hasło „Czy Chrystus jest podzielony” (1 Kor 1,13)? Obchody tygodnia poprzedził Ekumeniczny Maraton Biblijny, już po raz szósty zorganizowany przez radio diecezjalne „Anioł Beskidów” i Książnicę Beskidzką w Bielsku-Białej.

Centralne nabożeństwo ekumeniczne w diecezji bielsko-żywieckiej zostanie odprawione w środę 22 stycznia o 17.00 w bielskiej katedrze św. Mikołaja. Modlitwie przewodniczyć będzie bp Roman Pindel, a okolicznościowe słowo wygłosi bp Paweł Anweiler, zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

W okolicznościowym zaproszeniu biskup ordynariusz przypomina, że dwa dni później w piątek 24 stycznia - Kościół Diecezjalny włączy się w dzieło modlitwy, postu i solidarności z chrześcijanami w Syrii, prześladowanymi za wiarę.

- Na terenie naszej diecezji żyje ponad 40 tysięcy ewangelików - przypomina bp pomocniczy Piotr Greger. - To nasi sąsiedzi, czasem także współmałżonkowie. Modlitwa o jedność i Tydzień Ekumeniczny mają więc tutaj wyjątkowy charakter i są nam potrzebne.
 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..