Nowy numer 32/2022 Archiwum

Pomaszerują w maju

W Cieszynie - w niedzielę 18 maja, a w Oświęcimiu - w sobotę 24 maja. Organizatorzy pochodów dla życia i rodziny w obu miastach właśnie ustalili ich terminy.

Podczas spotkania Wspólnoty Mężczyzn w Modlitwie „Nikodem” w Cieszynie, w czwartek 16 stycznia został ustalony termin II Chrześcijańskiego Marszu w Obronie Życia i Rodziny. Cieszyniacy zapraszają do siebie w niedzielę 18 maja. Także współorganizatorzy trzeciego oświęcimskiego marszu - Jan i Maria Plewowie informują iż najbardziej prawdopodobny termin przemarszu ulicami ich miasta, to sobota 24 maja.

Ponad tysiąc cieszyniaków różnych wyznań po raz pierwszy przemaszerowało w obronie rodziny i życia w niedzielę 8 grudnia 2013 r. - W najśmielszych marzeniach nie wyobrażaliśmy sobie, że ten pierwszy marsz przybierze takie rozmiary - mówili za raz po jego zakończeniu ojcowie i mężowie ze Wspólnoty Mężczyzn w Modlitwie „Nikodem”, główni organizatorzy przedsięwzięcia. - Nas, kilkunastu mężczyzn, oddało całą tę sprawę Panu Bogu. Z naszej strony zrobiliśmy wszystko, co byliśmy w stanie zrobić i co zobaczyliśmy? Prawdziwą rzeszę ludzi! Nie przyciągnęliśmy ich naszą siłą i naszą mocą, bo takiej nie mamy. Wierzymy, że to siła Ducha Świętego!

Dlatego też od razu pomyśleli o kolejnym marszu - na wiosnę, "żeby było nam wszystkim cieplej" - uśmiechał się w grudniu o. Symplicujsz Sobczyk OFM, duchowy opiekun "Nikodema".

Pomaszerują w maju   ...a mieszkańcy Oświęcimia i wszyscy, którzy przyjadą tu 24 maja - po raz trzeci Urszula Rogólska /GN Także mieszkańcy Oświęcimia ustalili termin kolejnego, już trzeciego Marszu dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się 24 maja południową Mszą św. w kościele św. Maksymiliana Kolbego. Wcześniej o godz. 11.00 prelekcję wygłosi Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny portalu fronda.pl. Marsz zakończy się na dziedzińcu Zakładu Salezjańskiego piknikiem rodzinnym.

W pierwszym oświęcimskim marszu rodzin w 2012 r. uczestniczyło około 1,5 tysiąca osób. W ubiegłym roku, 16 czerwca było ich około 3 tys. osób.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama