Nowy numer 24/2021 Archiwum

Chór "Harfa" śpiewa z gwiazdą przejdź do galerii

Komorowicki męski chór "Harfa" promuje płytę z kolędami.

„Za gwiazdą” - taki tytuł nosi pierwsza w liczącej 40 lat historii chóru męskiego „Harfa” płyta, na której znalazło się 14 kolęd tradycyjnych i pastorałek. Krążek nagrano w słynącym z doskonałej akustyki kościele Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Ustroniu. Chórzystami dyryguje Anna Ostrowska, a na organach akompaniuje im Arkadiusz Bialic.

Chór męski „Harfa” tworzy 27 śpiewaków. Jednak w życie zespołu angażują się od lat całe rodziny. „Harfa” ma w swoim repertuarze pieśni religijne, patriotyczne i ludowe, utwory muzyki klasycznej i sceny kabaretowej. Bielscy chórzyści przyjaźnią się z podobnymi zespołami z Czech i z Niemiec, urządzają wspólne spotkania i koncerty. Męską załogą dowodzi Anna Ostrowska, kierownik artystyczny i dyrygent chóru. Podczas prób i koncertów chórzystom akompaniują Krzysztof Gajowniczek i Natasza Firlej. Zespół spotyka się co tydzień, w każdy wtorek o 19.30, w Miejskim Domu Kultury w Bielsku-Białej Komorowicach. Próby mają charakter otwarty, kolejni chórzyści są mile widziani.

Płytę „Za gwiazdą” udało się zrealizować tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Od Nowego Roku „Harfa” koncertuje w kościołach Podbeskidzia, promując swoją płytę. Występy kończą góralskie życzenia z kolorową gwiazdą. Przed wyjściem z kościoła można jeszcze dostać płytę z kolędami „Harfy”.

 

Najbliższe koncerty kolędowe chóru "Harfa" odbędą się"

W niedzielę 19 stycznia:
9.00 - Janowice, parafia Józefa Robotnika
15.30 - Ustroń, parafia pw. Brata Alberta
 
W niedzielę 26 stycznia:
10.30 - Bielsko-Biała, parafia pw. Trójcy Przenajświętszej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama