Nowy numer 46/2019 Archiwum

Noworoczne orędzie biskupa Rakoczego

Bp Tadeusz Rakoczy dziękuje papieżowi za nowego biskupa diecezjalnego.

Biskup Tadeusz Rakoczy jak co roku przewodniczył 1 stycznia Mszy św. transmitowanej do diecezjan za pośrednictwem radia „Anioł Beskidów”. Była to ostatnia Msza św. z szerokim udziałem wiernych, sprawowana przez biskupa Rakoczego przed przejściem na emeryturę.

- Dziękujemy za Rok Wiary i za nowego papieża Franciszka - powiedział w noworocznym orędziu bp Tadeusz Rakoczy. - Zaś ojcu świętemu jesteśmy wdzięczni za jego pontyfikat, adhortację apostolską o nowej ewangelizacji, nade wszystko zaś za dar nowego biskupa dla naszej diecezji - dodał.

Ksiądz biskup przyznał, iż z radością oczekuje 6 stycznia, kiedy biskup nominat Roman Pindel przyjmie sakrę biskupią z rąk kardynała Stanisława Dziwisza.

- Wówczas też złożymy nowemu biskupowi homagium, uznając w nim przewodnika duchowego na drogach wiary. Już dziś życzę mu darów Ducha Świętego w posłudze dla tak bogatej w tradycje wiary diecezji - podsumował bp Tadeusz Rakoczy.

W noworocznym orędziu biskup Rakoczy zwrócił także uwagę na wyzwania stojące przed Kościołem diecezjalnym:

- Wielu utraciło wiarę - powiedział. - Ale wielu także nie czyni nic, aby im ją przywrócić.

Wieloletnią tradycją jest noworoczna wizyta i modlitwa bp. Tadeusza Rakoczego w bielskim kościele św. Jana Chrzciciela, skąd nabożeństwa transmituje radio diecezjalne „Anioł Beskidów”. Za jego pośrednictwem biskup Rakoczy i tym razem przekazał słuchaczom noworoczne życzenia i pasterskie błogosławieństwo. Zaprosił ich także do udziału w uroczystości konsekracji i ingresu jego następcy. Na zakończenie Mszy św. modlił się przez chwilę przy szopce, a następnie pobłogosławił dzieci, które rodzice uczestniczący w Eucharystii przynieśli i przyprowadzili do stopni ołtarza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama