Nowy numer 20/2022 Archiwum

Święta zbliżają do Jezusa

Biskup nominat zwrócił się do wiernych za pośrednictwem radia.

Biskup nominat Roman Pindel przewodniczył świątecznej Mszy św. w bielskim kościele św. Jana Chrzciciela, transmitowanej w programie radia diecezjalnego „Anioł Beskidów”. W okolicznościowym kazaniu zwrócił uwagę na fakt, iż wielkość świąt Bożego Narodzenia bierze się stąd, że „możemy razem usiąść do stołu, możemy się pojednać”. - Jeżeli przebijemy się przez zgiełk reklam i zakupów, to, jak pasterze, możemy być pierwsi u Jezusa, możemy być tak blisko Niego - mówił do wiernych.

Na początku transmitowanej przez radio Mszy św. dyrektor rozgłośni ks. Tadeusz Nowok odczytał list biskupa Tadeusza Rakoczego, informujący o nominacji ks. profesora Romana Pindla i zapraszający na uroczystość jego konsekracji. Zaś przed błogosławieństwem pracownicy rozgłośni wręczyli biskupowi nominatowi w prezencie odbiornik radiowy. - Jest to znak, że radio diecezjalne oddajemy księdzu biskupowi do dyspozycji w dziele ewangelizacji jako współczesne narzędzie głoszenia Jezusa - zapewnili pracownicy rozgłośni.

O północy biskup nominat przewodniczył Pasterce w andrychowskim kościele św. Stanisława. Przed południem przewodniczył zaś Mszy św. radiowej. Po Eucharystii w studiu radia diecezjalnego poprowadził modlitwę „Anioł Pański”. Następnie udzielił trwającego blisko godzinę wywiadu, w którym opowiedział słuchaczom o osobistych doświadczeniach i przeżyciach świątecznych, o szczególnym umiłowaniu Pisma Świętego i o przygotowaniach do konsekracji biskupiej.

Ks. prof. Roman Pindel przypomniał, że w 1986 roku rozpoczął pracę na Papieskiej Akademii Teologicznej w charakterze młodszego asystenta. Karierę naukową, uwieńczoną tytułem profesora zwyczajnego, łączył z duszpasterstwem ruchów odnowy w Duchu Świętym, w całej południowej Polsce, od Krakowa po Przemyśl. Wspomniał także o trwającej dziewięć lat pracy w krakowskim seminarium duchowny, najpierw w charakterze ojca duchownego, a przez ostatnie dwa lata na stanowisku rektora.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama