Skoczek z Gilowic potrójnym medalistą!

Wspaniałym sukcesem dla Krzysztofa Bieguna, młodego skoczka z Gilowic na Żywiecczyźnie, okazał się udział w zawodach zakończonej wczoraj 26. Zimowej Uniwersjady we włoskim Trentino.

Jeszcze przed wyjazdem Krzysztof Biegun żartował trochę ze swojego studenckiego doświadczenia, bo na zajęciach w katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego zdążył się jako student pojawić zaledwie kilka razy. Ledwie rozpoczęta akademicka kariera nie przeszkodziła w sukcesach.

Start w studenckich zimowych igrzyskach w Trydencie we Włoszech okazał się potwierdzeniem jego bardzo dobrej formy i wraca z Uniwersjady jako triumfator.

Najpierw na najwyższym podium stanął wraz z Aleksandrem Zniszczołem i Bartłomiejem Kłuskiem, kolegami z reprezentacji katowickiej AWF, gdy zdobyli złoty medal w drużynowym konkursie skoków. Potem na skoczni HS 106 w Predazzo wywalczył indywidualnie srebrny medal.

Cały swój występ w Uniwersjadzie zakończył popisowymi skokami 127 i 129 metrów na dużej skoczni w Val di Fiemme, ponownie zajmując najwyższe miejsce na podium.

Swoimi fantastycznymi wynikami na Uniwersjadzie potwierdził znakomitą formę, która zapewniła mu już na początku sezonu niezwykle udany debiut w Pucharze Świata w Klingenthal i historyczną żółtą koszulkę lidera w pucharowej klasyfikacji.

« 1 »