Nowy numer 26/2022 Archiwum

Od rynku do figury Chrystusa Króla

Tak będzie 8 grudnia w Cieszynie - poniżej zamieszczamy szczegółowy plan i trasę I Chrześcijańskiego Marszu w Obronie Życia i Rodziny.

Każdy, kto chce uczestniczyć w marszu, może przybyć na cieszyński rynek już o 13.00. Czas oczekiwania na rozpoczęcie umili diakonia muzyczna Szkoły Nowej Ewangelizacji "Zacheusz" oraz muzyka zespołu Carrantuohill. Każdy będzie mógł się także zapoznać z materiałami informacyjnymi związanymi z tematyką marszu. Dzieci otrzymają baloniki, a dorośli - szaliki (różowe i niebieskie, zależnie od płci).

Podczas oficjalnego już rozpoczęcia marszu, o 13.30, jego uczestnicy będą mogli poznać prelegentów, którzy dadzą świadectwo podczas marszu. Zostanie odczytany także specjalny list biskupa Tadeusza Rakoczego.

O 13:50 Marcjan Gepfert dobrze znany wielu osobom nauczyciel tańca i wodzirej, poprowadzi rodzinny polonez do muzyki z filmu "Pan Tadeusz". Wszyscy ustawią się w parach przed Domem Narodowym. Po czym marsz wyruszy na trasę ulicami: Głęboka, Liburnia, Bobrecka, Kolejowa, Bielska, Wyższa Brama.

Od rynku do figury Chrystusa Króla   - pierwsza stacja marszu (A) - u wylotu ul. Głębokiej

- Stacja B - przed "górą zamkową" - świadectwo dr. Adama Kuźnika: "Dar życia lub prawo do dziecka: co daje naprotechnologia"

- Stacja C - Miejski Zarząd Dróg - świadectwo Józefa i Haliny Heczko z Jaworzynki: "Adopcja: Dar od Boga"

- Stacja D - przed starostwem - świadectwo Sabiny Słowik: "Bóg przemienił moje życie w sakramencie małżeństwa"

- Stacja E - przed PKO - świadectwo Grażyny Kluz oraz Jolanty Płonki: "Dar życia: jesteś stworzony piękny, na moje podobieństwo, do ostatniej chwili..."

- Stacja F - Górny Rynek - świadectwo Danuty Wisły z Apostolstwa Dobrej Śmierci w Pisarzowicach: "Dar życia: czekałem na Ciebie od wieków"

Po marszu - Msza św. w kaplicy sióstr boromeuszek.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama