Nowy numer 20/2022 Archiwum

Jest już termin konsekracji

6 stycznia odbędzie się konsekracja oraz ingres nowego ordynariusza.

Ustalono już datę konsekracji biskupa nominata Romana Pindla. Następca bp. Tadeusza Rakoczego przyjmie sakrę biskupią w poniedziałek 6 stycznia w bielskiej katedrze św. Mikołaja. Tym samym odbędzie ingres, czyli nowy biskup dokona oficjalnego objęcia władzy pasterskiej w diecezji.

Uroczystość rozpocznie się o 15.00 - w Godzinie Miłosierdzia.

- Miłosierdzie Boże jest mi bliskie - mówił w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" ks. prof. Roman Pindel tuż po nominacji, więc termin uroczystości konsekracji zapewne jest nawiązaniem do tego faktu. Umożliwi też udział w nim wiernych i kapłanów, którzy zdążą do bielskiej katedry po odprawieniu nabożeństw uroczystości Objawienia Pańskiego w swoich kościołach parafialnych.

Szczegóły przebiegu uroczystości, jak również związane z nią zwyczaje, dotyczące herbu i zawołania papieskiego, zostaną wkrótce ustalone.

Ks. prof. Roman Pindel został mianowany następcą pierwszego ordynariusza bielsko-żywieckiego ks. biskupa Tadeusza Rakoczego 16 listopada. Jest cenionym profesorem-biblistą, kaznodzieją i rekolekcjonistą. Przed nominacją pełnił urząd rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama