Wierny słuchacz Apostoła Narodów

Postać i pisma św. Pawła to temat, do którego szczególnie chętnie sięgał ks. prof. Roman Pindel. Wskazują na to zarówno jego liczne publikacje, jak i tematy wygłaszanych wykładów.

Przestrzegał jednak przed bezmyślnym powielaniem rozstrzygnięć i decyzji Apostoła Narodów, zachęcając raczej do naśladownictwa jego relacji z Panem Jezusem.

- Apostoł podejmował problemy podobne do tych, które stają dzisiaj przed Kościołem nad Wisłą czy Sołą. Chciejmy przyjrzeć się, jak to czynił: twórczo, odważnie i z zaufaniem, że to Chrystus: Założyciel i Pan Kościoła, najlepiej troszczy się o jego sprawy - apelował wówczas do słuchaczy. - Paweł, określany jako "gigant ewangelizacji", zawstydza nas, tworzących Kościół 21. wieku, przede wszystkim swoją niezmordowaną żarliwością w ewangelizacji - zwłaszcza gdy podejmujemy tak modny dzisiaj dialog ze światem, w którym brakuje nam przekonania do własnej wiary. Paweł zawstydza nas n ie tylko wtedy, gdy bardziej podkreślamy dialog z innymi religiami niż głoszenie prawdy o jedynym Zbawicielu Jezusie Chrystusie, ale jeszcze bardziej, gdy nie tylko nie idziemy do narodów pogańskich, ale nie potrafimy pozyskać dla wiary kolejnego pokolenia tych dzieci, które mają przecież chrześcijańskich rodziców.

 

 

 

« 1 2 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...