Rusza akcja pomocy dla polskich kombatantów

W Oświęcimiu u salezjanów rozpoczęła się zbiórka darów żywnościowych. Zostaną one przekazane polskim kombatantom, którzy pozostali za wschodnią granicą i żyją w biedzie.

- Już po raz trzeci tuż przed świętami Bożego Narodzenia pragniemy zaprosić do wzięcia udziału w zbiórce długoterminowych produktów spożywczych dla mieszkających często w skrajnych warunkach bohaterów-kombatantów, którzy za cenę życia walczyli o niepodległą Polskę - mówią organizatorki akcji: Edyta Mitoraj i Ewelina Matyjasik.

- Nasi rodacy żyjący na Wschodzie, spędzają święta Bożego Narodzenia samotnie, w biedzie i zapomnieniu. Są to ludzie, którzy walczyli za Polskę, gdy jej granice sięgały za Bug, a także po wkroczeniu Armii Czerwonej, jako partyzanci różnych organizacji. Doświadczeni przez los niezwykle ciężko, od stalinowskich czystek w roku 1937, aż po prześladowania po II wojnie światowej i ciężki żywot w Związku Radzieckim, dla którego byli zawsze wrogami. To ludzie schorowani, samotni, żyjący w biednych, nieogrzanych chatach. Najgorsza dla kombatantów nie jest jednak bieda, zimno i głód, bo tego wszystkiego doświadczali całe swoje życie. Najgorsze jest zapomnienie - tłumaczą i zachęcają, by zatroszczyć się o nich nie tylko darem, ale także kartką ze słowem życzeń i pozdrowieniami.

Przez najbliższe 2 tygodnie w sali nr 13 i na portierni Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu przy ulicy Jagiełły 10 można składać długoterminowe produkty spożywcze takie jak: kawa rozpuszczalna i mielona, herbata, kakao, olej, makaron, cukier, mąka, ryż, kasza, owoce i warzywa w puszce, konserwy mięsne lub rybne, ciastka, bakalie, czekoladę

- Trzeba pamiętać, aby do paczki dołączyć kartkę świąteczną - to właśnie ona sprawi, iż bohaterowie poczują miłość, wsparcie i troskę drugiego człowieka - dodają Edyta Mitoraj i Ewelina Matyjasik.

Osoby, które nie mają możliwości dotarcia do Oświęcimia, mogą akcję wesprzeć finansowo, wpłatami na specjalne konto bankowe projektu: NORDEA BANK SA 32 1440 1387 0000 0000 1244 4184, koniecznie z dopiskiem RODACY-BOHATEROM.

« 1 »