Nowy numer 39/2023 Archiwum

Kurs "Alfa" w Czechowicach

Kurs "Alfa" - czyli chrześcijaństwo dla niewierzących, wątpiących, szukających, "nieaktywnych" w wierze i tych, którzy w wierze osłabli - rusza we wtorek 26 listopada o 19.00 w salkach czechowickiej parafii św. Barbary.

Jeśli przyszła ci kiedyś do głowy myśl, o co chodzi w tym całym chrześcijaństwie, kim jest Jezus, kim Duch Święty; czy, jak i po co czytać Biblię i w ogóle - po co w ogóle wierzyć. A może nigdy nie byłeś w kościele, omijasz go szerokim łukiem, a życie z dnia na dzień staje się coraz trudniejsze, może zastanawiasz się po co w ogóle jeszcze żyć? To właśnie zaproszenie dla ciebie!

Parafia św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Węglowej, razem z Diecezjalną Szkołą Nowej Ewangelizacji świętych Cyryla i Metodego w Bielsku-Białej zapraszają na kurs "Alfa". Pierwsze spotkanie - już we wtorek 26 listopada o 19.00 w salce przy kościele.

Każdy, kto odwiedził wczoraj sklepy spożywcze w Czechowicach-Dziedzicach, mógł spotkać członków DSNE i otrzymać od nich specjalne zaproszenie na to wyjątkowe spotkanie. Ale żeby w nim uczestniczyć, wcale nie trzeba mieć żadnego zaproszenia. Wystarczy odważnie przyjść!

Kurs "Alfa" w Czechowicach   "Czy jest w życiu coś więcej niż kasa, alkohol, uroda, seks, fura, wiedza, władza? Chcesz poznać odpowiedzi - przyjdź!" Zapraszali członkowie DSNE Urszula Rogólska /GN "Bóg jest Początkiem i Końcem" - takie hasło DSNE zamieściła na bannerach, które towarzyszyły wczorajszym spotkaniom przed sklepami. Reakcje klientów były różne - zaciekawienie, obojętność, czasem agresja. Ale niejedno wyciągnięcie ręki z zaproszeniem skutkowało także dłuższą rozmową, świadectwem, modlitwą.

"Alfa" to cykl spotkań, w czasie których, każdy może poznać podstawy chrześcijaństwa. Żadne z pytań nie jest głupie ani lekceważone. Każdy ma prawo zapytać o wszystko -  w atmosferze towarzyskiego, luźnego spotkania przy poczęstunku, kawie, herbacie.

Kurs zrodził się w latach 70. w Kościele anglikańskim, ale stał się tak skuteczną metodą ewangelizacji, że korzysta z niej wiele Kościołów chrześcijańskich. "Alfa" daje ludziom szansę poznania dobrej nowiny o Jezusie Chrystusie i doświadczenia w życiu Jego przemieniającej mocy.

W diecezji bielsko-żywieckiej kursy "Alfa" do tej pory, cyklicznie, prowadzą m.in. ojcowie franciszkanie w Rychwałdzie i Wspólnota Przymierza "Miasto na Górze", przyciągając do Jezusa tych, którzy nie chodzą do kościoła lub nie byli tam od dawna, a są zainteresowani wiarą chrześcijańską.

Każda sesja to wspólny posiłek, wykład i dyskusja w małych grupach. Tematyka kursu obejmuje kwestie dotyczące życia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa, a także modlitwy, Biblii i uzdrowienia.

« 1 2 »

Zapisane na później

Pobieranie listy