Nowy numer 48/2023 Archiwum

Jest już nowy rektor

Ks. dr hab. Krzysztof Gryz został rektorem krakowskiego seminarium.

Ks. profesor zastąpi na tym stanowisku biskupa-nominata ks. prof. Romana Pindla, którego papież Franciszek mianował nowym biskupem ordynariuszem diecezji bielsko-żywieckiej.

Ks. Gryz będzie kierował seminarium, w którym do kapłaństwa przygotowują się klerycy z archidiecezji krakowskiej i diecezji bielsko-żywieckiej. Z Podbeskidziem łączy go jedynie krótki czas praktyki duszpasterskiej w okresie diakonatu, którą odbył w parafii św. Urbana w Hecznarowicach. Po święceniach kapłańskich pracował w parafiach w Skawinie i Byczynie. Studiował na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie. W latach 1994-97 pracował już w krakowskim seminarium jako prefekt. Następnie pełnił funkcję wicedyrektora Instytutu Jana Pawła II w Krakowie. Obecnie jest prodziekanem i wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Specjalizuje się w teologii moralnej, spowiednictwie oraz antropologii filozoficznej i teologicznej.

Ks. prof. Krzysztof Gryz ma 52 lata. Od 27 lat jest kapłanem. Pochodzi z parafii Niepokalanego Serca NMP w Trzebini-Sierszy.
 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy