Nowy numer 48/2023 Archiwum

Strasburg czeka na młodych

Do 17 listopada młodzi w wieku od 17 do 35 lat mogą zgłosić swój udział w Europejskim Spotkaniu Młodych, przygotowywanym przez ekumeniczną Wspólnotę z Taizé od 28 grudnia br. do 1 stycznia 2014 r. w Strasburgu.

- Strasburg to miasto, które czerpie bogactwo z tego, że spotykają się w nim różne kultury. Można tam będzie znaleźć znaki nadziei tak potrzebne do budowania Europy pojednanej - mówi Anna Szczerba z Cieszyna, diecezjalny koordynator spotkania.

Wspólnota z Taizé przygotowuje to spotkanie na zaproszenie diecezji katolickich i Kościołów protestanckich położonych po obu stronach Renu. Zgromadzi ono dziesiątki tysięcy młodych uczestników Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię, zainicjowanej przez brata Rogera w końcu lat 70. XX w.

By wziąć udział w spotkaniu, należy skontaktować się z jednym z punktów przygotowań. W naszej diecezji znajdują one w Andrychowie, Bielsku-Białej, Cieszynie i Żywcu.

Szczegóły na temat spotkania można znaleźć tutaj.

Punkty przygotowań na terenie diecezji bielsko-żywieckiej:

- Andrychów - parafia św. Macieja (odpowiedzialny - Mariusz Surzyn) - spotkania w piątki o 19.00 w domu katechetycznym;

- Bielsko-Biała - parafia MB Fatimskiej w Komorowicach-Obszarach (Joanna Piekarska) - spotkania w poniedziałki o 19.00 w kościele;

- Cieszyn - parafia św. Elżbiety (Anna Szczerba, diecezjalny koordynator) - spotkania w czwartki o 19.00 w salce;

- Żywiec - parafia Narodzenia NMP (ks. Piotr Niemczyk) - spotkania w piątki o 19.00 w salce.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy