Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Staną kolejki

Wkrótce rozpocznie się przegląd kolei linowych w Bielsku-Białej.

W drugiej połowie listopada nie będzie kursować kolejka gondolowa na Szyndzielnię. W tym samym czasie znieruchomieją także kanapy wywożące turystów na popularny w Bielsku-Białej Dębowiec. Nie ma jedna powodów do obaw. Przestoje nie są spowodowane awarią, lecz sezonowym przeglądem technicznym.

W dniach od 12. do 29. listopada obie kolejki będą kontrolowane pod względem sprawności i bezpieczeństwa. Tego rodzaju prace podejmowane są dwukrotnie w ciągu roku, przed sezonem letnim i zimowym. Przegląd zakończy się 30. listopada i wówczas obie kolejki ruszą, by wywieźć w najpiękniejsze zakątki Beskidów mieszkańców regionu oraz turystów.

Kolej linowa na Szyndzielnię w grudniu skończy 60 lat. W połowie lat 90. poddana gruntownej modernizacji, jest dziś jedną z najnowocześniejszych tego rodzaju kolejek w Polsce. Kolejka liczy 1810 metrów długości, na tej trasie czteroosobowe gondole, poruszające się z prędkością 5 metrów na sekundę, pokonują 449 metrów różnicy wysokości między dolną i górną stacją. Podróż zajmuje sześć minut. W ciągu godziny kolejka może przewieźć 850 osób.

« 1 2 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma