Nowy numer 39/2023 Archiwum

Cyrk przyjechał!

Kiedy filigranowa Ania z „Portu” bez trudu dźwignęła sztangę, z którą nie radzili sobie jej rośli koledzy akrobaci, nie było widza, który nie wybuchnąłby śmiechem. Niepełnosprawni uczestnicy WTZ znów weszli na wyżyny swoich talentów!

Jeden festiwalowy dzień to już powoli dla nas za mało... – mówi Bożena Mendel, kierownik WTZ przy bielskim Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie „Port”, patrząc na salę widowiskową Domu Żołnierza. Do ostatniego miejsca wypełniali ją widzowie i uczestnicy Festiwalu Twórczości Warsztatowej, organizowanego przez „Port” od dziewięciu lat.


Do Bielska-Białej zjechali z całego regionu – kilkuset uczestników warsztatów terapii zajęciowej z 16 placówek: z Bielska-Białej, Gliwic, Gilowic, Drogomyśla, Pszczyny, Tychów. Tym razem przygotowali swoje występy artystyczne pod wspólnym tematem: „Ja kocham cyrk”. I jak w prawdziwym cyrku były występy akrobatów, klaunów, tresura zwierząt, niezwykłe tańce orientalne, wspaniałe kostiumy (oczywiście uszyte w ramach WTZ).

Swoimi nieprzeciętnymi talentami wokalnymi popisywały się bielszczanki: Martyna Pasierbek i Ola Nykiel.
Prezentowali się w czterech kategoriach: piosenki, recytacji, tańca, inscenizacji oraz w kategorii dowolnej (w tej występowały zespoły perkusyjne). Zachwycali poziomem profesjonalizmu, aktorstwem, kontaktem z publicznością.
– To jeden z niewielu takich festiwali na tym terenie – mówi Bożena Mendel. – Ale wiemy też, że nasza impreza stała się inspiracją dla podobnego przedsięwzięcia w Gliwicach – sami będziemy w nim brali udział w najbliższym czasie jako uczestnicy.
Choć festiwal ma charakter konkursu, nie rywalizacja jest tu najważniejsza.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast