Nowy numer 08/2024 Archiwum

Biegali śladami ks. Londzina

Setki uczniów dopingowanych przez rodziców i nauczycieli wzięło udział w zorganizowanym w rodzinnej miejscowości ks. Józefa Londzina biegu jego imienia.

Przed startem uczniowie zabrzeskiego Zespołu Szkół, noszącego imię wybitnego rodaka, wraz z opiekunami spotkali się pod jego pomnikiem. Tu, po złożeniu kwiatów i zapalonego znicza, wysłuchali krótkiego słowa ks. Dawida Majdaka. - Ks. Londzin był człowiekiem angażującym się w całą gamę różnych przedsięwzięć. Tym, co zwraca uwagę, jest jego wielka rzetelność w podejmowaniu związanych z tym obowiązków. Nie były to puste obietnice czy działanie na niby, zgodne z powiedzeniem o ludziach, którzy łapią wszystkie wrony za ogony. U niego zawsze to była prawdziwa i solidna praca. Takiego naśladownictwa ks. Londzina - również w dzisiejszym bieganiu - wam życzę - mówił ks. Majdak.

Na stadionie LKS "Sokół" zebrali się młodzi i najmłodsi biegacze z 25 szkół podstawowych i gimnazjów, a także ci, którzy jeszcze szkolnego progu nie przekroczyli. Dotarła również kilkunastoosobowa reprezentacja uczniów z Orlovej w Czechach. To miejscowość partnerska gminy Czechowice-Dziedzice. - Witamy wszystkich bardzo serdecznie i życzymy jak najlepszych osiągnięć - mówiła Barbara Parchańska, dyrektor zabrzeskiego Zespołu Szkół. Jak dodawała, to jedna z inicjatyw związanych z patronem szkoły. - Przed nami Święto Szkoły, obchodzone w okolicach  11 listopada, kiedy tradycyjnie wspominamy postać patrona, a wczoraj gościliśmy na spotkaniu uczniów i nauczycieli bliźniaczej szkoły imienia ks. Londzina z Istebnej.

Na starcie biegi "Śladami ks. Józefa Londzina" jako pierwsi stanęli ci najmłodsi, urodzeni w 2007 roku i wcześniej. Rywalizowali na dystansie 400 metrów, a dopingowali ich rodzice i starsze rodzeństwo. Starsi pobiegli już na dystansie 800 i 1000 metrów. Na zakończenie zwycięzcy otrzymali medale, puchary i piłki. W klasyfikacji zespołowej najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Słowackiego z Czechowic-Dziedzic, przed biegaczami SP w Zabrzegu i czechowickiej SP nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi.

Głównym organizatorem imprezy był Zespół Szkół im. ks. Józefa Londzina w Zabrzegu, wspierany przez sympatyków przedsięwzięcia, a wśród nich LUKS Zabrzeg, sołectwo Zabrzeg, Radę Rodziców, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach i liczne firmy wspierające.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy