Nowy numer 33/2018 Archiwum

DSNE ma nowych członków

Życie z pasją dla Jezusa.

54 nowych członków, w tym 14 gimnazjalistów i licealistów, ma Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji w Bielsku-Białej. Uroczystość przyjęcia do wspólnoty odbyła się w drugą niedzielę października, podczas tradycyjnej Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie w bielskim kościele św. Pawła.

- Ludzie, jak w czasach św. Pawła, zajmują się wieloma rzeczami niepotrzebnymi a tymczasem jedno zasługuje na wiarę, na nasze zaangażowanie: życie Ewangelią dzisiaj, życie z pasją dla Jezusa! - powiedział nowo przyjętym ks. dr Przemysław Sawa, dyrektor bielskiej DSNE. - Bądź ogniem! Zapalaj innych! Miej w sercu pasję dla Jezusa! Płoń! Zapałki można kupić w sklepie!

Szkoła Nowej Ewangelizacji skupia zasadniczo osoby dorosłe. Po raz pierwszy do wspólnoty przyjęto grupę gimnazjalistów i licealistów, którzy jeszcze przed osiągnięciem pełnoletniości chcą podjąć trud formacji duchowej i zaangażować się w dzieła ewangelizacji w swoich środowiskach rodzinnych i szkolnych.

DSNE należy do Stowarzyszenia Szkół św. Andrzeja założonych przez świeckiego ewangelizatora Jose Prado Floresa z Meksyku. Celem szkół jest głoszenie podstawowych prawd wiary tak, by każdy uczestnik mógł przeżyć osobiste spotkanie z Jezusem. Cotygodniowe spotkania modlitewne DSNE odbywają się we środy o godzinie 20.00 w kościele św. Pawła w Bielsku-Białej.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma