Nowy numer 33/2018 Archiwum

15 października: Dzień Dziecka Utraconego

Modlitewne obchody Dnia Dziecka Utraconego odbędą się w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie i w bielskim kościele NMP Królowej Polski.

We wtorek 15 października o 16.30 w hałcnowskim sanktuarium rozpocznie się modlitwa różańcowa w intencji dzieci utraconych. Jej uczestnicy wezmą następnie udział we Mszy św. oraz adoracji Najświętszego Sakramentu.

Następnego dnia - w środę 16 października - o 18.30 w kościele księży salwatorianów pw. NMP Królowej Polski rozpocznie się modlitwa w intencji dzieci utraconych.

Spotkania te są echem obchodzonego od lat w Stanach Zjednoczonych Dnia Dziecka Utraconego. W tym dniu Amerykanie noszą różowo-błękitne wstążeczki a w kościołach składają kwiaty.

W Polsce zwyczaj ten ma charakter modlitewny. Pojawia się też praktyka wypuszczania w niebo białych baloników lub lampionów z wypisanymi imionami dzieci utraconych.

Oblicza się, że co roku w Polsce dochodzi do ponad 50 tys. poronień oraz zgonów dzieci, które nie ukończyły jeszcze pierwszego roku życia. Kolejne dwa tysiące dzieci umiera przed ukończeniem 18. roku życia.

Na cmentarzu parafii św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach znajduje się specjalny grobowiec dzieci utraconych. Spoczywają w nim dzieci zmarłe przed urodzeniem. Podobna kwatera znajduje się także na bielskim cmentarzu komunalnym.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma