Nowy numer 39/2023 Archiwum

Pielgrzymka szkół wymagających

27 przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów w 24 miejscowościach diecezji bielsko-żywieckiej nosi imię bł. Jana Pawła II.

Ich przedstawiciele wzięli udział w ogólnopolskiej pielgrzymce Rodziny Szkół im. bł. Jana Pawła II na Jasną Górę. Uczestniczyli we Mszy św. polowej na jasnogórskim Szczycie. Razem z całym stowarzyszeniem cieszyli się z przekazania rodzinie szkół papieskich relikwii bł. Jana Pawła II. Pielgrzymka była tez okazją do obchodów 15. rocznicy powołania do życia Rodziny Szkół bł. Jana Pawła II. Idea ta zrodziła się w 1998 r. w Radomiu. Dziś obejmuje 1200 placówek w całym kraju. Do Częstochowy przyjechało ponad 12 tysięcy uczniów, nauczycieli i katechetów, na wale jasnogórskim stanęło blisko 400 pocztów sztandarowych.

- U nas jest święto patronalne szkoły 22 października - powiedział w rozmowie z radiem „Jasna Góra” ks. Dariusz Byrski z Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Ciścu. - Zawsze przygotowujemy się do tego wyjazdu do Częstochowy i do wyjazdu na dzień urodzin Jana Pawła II do Wadowic. Natomiast w program wychowawczy w szkole jest wpisany charyzmat i duchowość Jana Pawła II. Główna dewizą jest „Musicie od siebie wymagać, jeśli nawet inni nie wymagają”.

- W bielskim gimnazjum nr 14. święto patrona szkoły obchodzimy 15 października - wyjaśnia katecheta placówki ks. Roman Kanafek. - Po zajęciach szkolnych uczestniczymy w Mszy św. Dotykamy wyjątkowej obecności bł. Jana Pawła II w znaku jego relikwii - dodaje.

Ogólnopolska pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II poprzedziła obchody Dnia Papieskiego i zbiórkę pieniężną na rzecz fundacji stypendialnych dla uzdolnionych uczniów z ubogich rodzin.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast