Nowy numer 33/2018 Archiwum

Już dziś poznamy laureatów "Gaude Cantem"

Do IX Międzynarodowego Festiwalu Chórów „Gaude Cantem” zakwalifikowano 26 zespołów, spośród których 17 uczestniczyło w przesłuchaniach konkursowych.

Werdykt jury poznamy podczas podsumowania festiwalu w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej w niedzielę 13 października o 15.00. Prezentacje zespołów ocenia jury, któremu przewodniczy prof. Józef Świder – kompozytor, pedagog. W składzie jury znaleźli się także: prof. Elżbieta Wtorkowska, dyrygent, dziekan Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, prof. Ryszard Handke, dyrygent, rektor Akademii Sztuki w Szczecinie, dr hab. Marcin Tomczak, prof. AM, dyrygent, kierownik Katedry Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku, dr hab. Włodzimierz Siedlik, dyrygent, kierownik Katedry Chóralistyki Akademii Muzycznej w Krakowie, adiunkt Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, wieloletni dyrygent i dyrektor Chóru Polskiego Radia w Krakowie oraz Piotr Żółty, sekretarz jury.

Poza konkursem w tegorocznej edycji festiwalu wystąpiły też zespoły z naszego regionu: "Hejnał Mazańcowice", "Osieczanie" z Osieka, chór "Zasolnica" z Porąbki, chór "Akord" z Żywca, chór "Wrzos" z Głębowic, chór im. St. Moniuszki z Czechowic-Dziedzic, chór "Cantica" z Bystrej.

W ocenie jurorów ubiegłorocznej edycji Gaude Cantem bardzo cenne jest to, że festiwal łączy różne środowiska. Jest to związane m.in., z faktem, że przesłuchaniom koncertowym - w doskonałych warunkach Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej - towarzyszą koncerty w kościołach Bielska-Białej i powiatu bielskiego, a także otwarte dla zainteresowanych zespołów warsztaty.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma