Nowy numer 47/2023 Archiwum

Czy św. Paweł odmawiał Różaniec?

W Roku Wiary księża z bielskiej parafii św. Pawła zaprosili swoich parafian na niecodzienną wędrówkę z Maryją, św. Pawłem, bł. Janem Pawłem II i... do Jerozolimy!

Z Maryją

Jak przypomina ks. Marcin Aleksy: - Dalej w "Nocie" czytamy także: "W czasie tego Roku pożyteczne będzie zachęcanie wiernych, by zwracali się ze szczególną pobożnością do Maryi, pierwowzoru Kościoła, która łączy w sobie w pewien sposób i odzwierciedla najważniejsze treści wiary. Należy zatem popierać wszelkie inicjatywy, które pomogą wiernym uznać na nowo szczególną rolę Maryi w tajemnicy zbawienia, kochać Ją miłością synowską i naśladować Jej wiarę i cnoty. Bardzo stosowne będzie w związku z tym organizowanie pielgrzymek, nabożeństw i spotkań w głównych Sanktuariach". W tygodniu od 13 października (kiedy to wypełniając przesłanie fatimskie po 96 latach od ich zakończenia, Ojciec Św. Franciszek w obecności biskupów i wiernych dokona zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi) będziemy sobie przez prezentacje przypominali objawienia fatimskie i wirtualnie przeniesiemy się do sanktuarium fatimskiego.

Z Janem Pawłem II i do Jerozolimy!

Natomiast po 20 października (22-ego przypada liturgiczne wspomnienie Jana Pawła Wielkiego), będą się modlili się za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II i razem z Nim, wsłuchując się w nagrany głos Papieża. Każdy będzie mógł także dotknąć, ucałować, przytulić relikwiarz Jego krwi.

Obok popularyzacji kultu świętych i Matki Bożej, "Nota" mówi także: "W Roku Wiary należy zachęcać wiernych, by pielgrzymowali do Stolicy Piotrowej, aby tam złożyć wyznanie wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, w jedności z tym, który dziś wezwany jest, by utwierdzać w wierze swoich braci (por. Łk 22, 32). Ważną rzeczą będzie także zachęcanie do udziału w pielgrzymkach do Ziemi Świętej, miejsca związanego z obecnością Jezusa, Zbawiciela, i Maryi, Jego Matki. pielgrzymowaniu do miejsc związanych z tajemnicami naszego zbawienia".

Tak więc ostatni tydzień będzie multimedialną wędrówką do - m.in.  - Ziemi Świętej!

Nabożeństwa różańcowe "u św. Pawła” - od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00, w soboty i niedziele - o 17.00.

« 1 2 »

Zapisane na później

Pobieranie listy