Nowy numer 48/2023 Archiwum

Niedziela stypendystów papieskich

Mamy ich 134! Podczas 13. Dnia Papieskiego każdy może pomóc rozwinąć skrzydła młodym stypendystom ogólnopolskiej Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" i diecezjalnej: Światło Nadziei.

W niedzielę 13 października w całej Polsce będzie przeprowadzona kwesta na stypendia naukowe i socjalne, przyznawane przez ogólnopolską Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" młodym, zdolnym ludziom mieszkającym w małych miejscowościach, w rodzinach o niskich dochodach.

Bielsko-żywieccy stypendyści przygotowali specjalne spotkanie w centrum Bielska-Białej - będzie można z nimi porozmawiać osobiście, dopytać o to, w jaki sposób stypendium pomaga im w rozwoju zainteresowań i kształceniu.

- Mamy nadzieję, że pogoda dopisze - zapraszamy więc w Dniu Papieskim na Plac Chrobrego w Bielsku-Białej na nasz Mini Festyn Rodzinny - zaprasza Małgorzata Gandor, stypendystka Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" z naszej diecezji, w imieniu swoich 134 koleżanek i kolegów, którzy korzystają z pomocy "Dzieła" i diecezjalnej Fundacji Światło Nadziei.

Festynowi towarzyszy hasło Dnia Papieskiego "Jan Paweł II - Papież Dialogu".
 
- Zapraszamy całe rodziny od godziny 13.00 do 16.00 - mówi Małgosia. - Bardzo mile będą widziane wszystkie dzieci! Chcielibyśmy, żeby zgodnie z hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego, to nasze krótkie wydarzenie było spotkaniem ludzi odmiennych poglądów i religii. Chodzi o to, żeby było to prawdziwie radosne spotkanie między ludźmi - na gruncie wzajemnego szacunku.
 
Stypendyści - studenci, licealiści i gimnazjaliści przygotowali między innymi koncert wokalno-instrumentalny. Zaproszą do śpiewania piosenek religijnych i ogniskowych. Dla wszystkich przygotowali śpiewniki!
 
Będzie można także posłuchać fragmentów przemówień bł. Papieża Jan Paweł II o dialogu.
 
Festynowi będzie towarzyszył kiermasz ciast - dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony w całości na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - dla zdolnych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin z małych miejscowości.
 
Nie zabraknie specjalnych punktów programu dla dzieci: będzie wspólne malowanie plakatu, malowanie twarzy, zabawy sportowe, duże bańki mydlane.
 
- Po festynie zapraszamy serdecznie na godz. 16.30 do kościoła Trójcy Przenajświętszej (blisko placu Chrobrego), na modlitewne czuwanie - informują stypendyści. - Tam poprowadzimy Różaniec - dziękczynną modlitwę za zbliżającą się kanonizację bł. Jana Pawła II. Zakończenie prowadzonego przez nas Dnia Papieskiego - o godz. 18.00.
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy