Nowy numer 48/2023 Archiwum

Dzień Papieski i początek Tygodnia Kultury

W niedzielę 13 października rozpoczyna się tegoroczny, 29. cykl spotkań i prezentacji artystycznych poświęconych kulturze chrześcijańskiej. Potrwa do 19 października.

W programie przygotowano szereg zaproszeń na koncerty, spotkania i prezentacje teatralne. Jak przypomina prezes bielskiego Klubu Inteligencji Katolickiej Elżbieta Kralczyńska, hasło tegorocznej edycji Tygodnia brzmi: "Trwajmy mocno przy naszym wyznaniu wiary" (Hbr 4, 14) i jest związane z przeżywanym w Kościele Rokiem Wiary. Podobnie jak w poprzednich edycja Tydzień będzie miał charakter ekumeniczny i organizowany jest przy współpracy z przedstawicielami Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

- Całe przedsięwzięcie swoim patronatem objął biskup Tadeusz Rakoczy, który będzie przewodniczył inauguracyjnej Eucharystii w katedrze św. Mikołaja. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej modlitwie, która zarazem będzie dla nas wszystkich okazją do uczczenia Dnia Papieskiego. Zachęcamy też do skorzystania z zaproszenia na kolejne koncerty, spektakle i wykłady. Na wszystkie przygotowane wydarzenia wstęp jest wolny - mówi Elżbieta Kralczyńska.

 

Program:

« 1 2 »

Zapisane na później

Pobieranie listy