Mężnymi być mamy...

Kilka zdań z nauczania św. Józefa Bilczewskiego.

Mężnymi mamy być w obronie świętego Imienia Bożego i praw Kościoła Jego i to nie tylko w ścianach, w okopach domów naszych, ale także publicznie, w obliczu całego świata (...).

Mężnymi być mamy w pełnieniu obowiązków względem swojej Ojczyzny ziemskiej, pamiętając zawsze, że Ojczyzna ziemska jest tylko drogą do Ojczyzny niebieskiej, i w tej myśli poddając miłość ku niej miłości swej ku Bogu i przykazaniom Jego. (...)

Mężnymi być mamy (...) w spełnianiu powinności stanu, zawodu, każdego czasu (...).

Mężnymi być mamy w pełnieniu obowiązków społecznych względem osób nam bliskich, dalszych i najdalszych, w miłowaniu przyjaciół i nieprzyjaciół. (...)

Mężnymi być mamy w szermierce przeciw sobie samym, ku temu, aby we władzach, skłonnościach naszych rozbroić co złe, wyprzeć, co niskie, a umocnić, co szlachetne. (...)

Mężnymi być mamy w znoszeniu dolegliwości życia.

« 1 2 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.