Święty na medal

Okolicznościowy medal upamiętnia ogłoszenie św. Józefa Bilczewskiego patronem Wilamowic.

Medal przygotowano w tysięcznym nakładzie, dzięki czemu może się znaleźć w każdej rodzinie.

Na awersie znajduje się kopia fragmentu obrazu abp. Bilczewskiego, który towarzyszył uroczystości kanonizacyjnej. Przedstawia on świętego w sile wieku, w stroju arcybiskupim, ze złożonymi rękami.

Na rewersie umieszczono fragment jednego z witraży kościoła parafialnego. Przedstawia on podtrzymywany przez dwa lwy herb Wilamowic: Oko Opatrzności Bożej na błękitnym, z adnotacją o budowie i konsekracji kościoła parafialnego. Napis na rewersie informuje o dekrecie Stolicy Apostolskiej, ustanawiającym św. abp Józefa Bilczewskiego patronem Wilamowic wraz z datą jego wydania: 28. lutego 2013 roku.

Medal przygotowano staraniem ks. proboszcza Michała Boguty oraz władz miasta. Będzie on pamiątką dla rodzin z Wialomowic oraz gości uczestniczących w uroczystości nadania patronatu.
 

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.